Türkiye gazetesinin manşetini Sözcü yazarı doğruladı

Sözcü gazetesinin yazarı Rahmi Turan, meçhul kaynağına dayanarak Külliye’ye giden ismin Muharrem İnce olduğunu iddia etmesi sonucunda İnce “İspat edin, kendimi yakarım” şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye gazetesinin manşetini Sözcü yazarı doğruladı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye gazetesi tarafından manşet yapılan “Kemal Bey'in ince hesabı” haberiyle ilgili çarpıcı ve ilginç gelişmeler yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye'de görüştüğü iddia edilen CHP’li ismin Muharrem İnce olduğu ifade edildi. Söz konusu iddiayı ortaya atan Sözcü yazarı Rahmi Turan, şu açıklamayı yaptı:

“Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra'dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye'de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim. O zaman Saray'a yakın kaynağımın bana söylediği ismi açıklamak istiyorum. Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray'da Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş. Hatta kaynağım İnce'nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray'a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…"

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 11:39

Esra Aydoğdu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER