TSK'dan İrfan Can Kahveci'ye selam

UEFA Avrupa Ligi oynanan Wolfsberger maçında gol attıktan sonra asker selamı verdiği için UEFA tarafından hakkında soruşturma başlatılan Başakşehirli futbolcu İrfan Can Kahveci'ye Milli Savunma Bakanlığı ve Türk askerlerinden destek geldi.

TSK'dan İrfan Can Kahveci'ye selam

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, UEFA Avrupa Ligi'nde attığı gol sonrası asker selamı veren Başakşehir'in milli futbolcusu İrfan Can Kahveci'ye video ile destek verildi.

"Her şutun gol olsun"

Bakanlığın Twitter hesabından, "İrfan Can Kahveci kardeşimiz, her şutun gol olsun, Mehmetçik'ten sana selam olsun" başlığı altında video paylaşıldı. Videoda, Komando Marşı eşliğinde, Mehmetçiğin asker selamı durduğu fotoğraflar ve operasyon görüntüleri yer aldı.

"Neden bu kadar zorlarına gitti?"

Kahveci'nin "Bundan sonra gol attığımda hep bunu yapmak istiyorum. Neden bu kadar zorlarına gitti Mehmetçik selamı? Çünkü bizim kendimize has bir selamımız. Askerlerimizi destekliyoruz. İnşallah bundan sonra da gol atarım ve daha çok yaparım" ifadelerine yer verilen video, "Mehmetçikten İrfan Can Kahveci'ye selam olsun" cümlesi ile sona eriyor.

UEFA soruşturma başlatmıştı

Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi J grubu üçüncü haftasında Avusturya'nın Wolfsberger takımıyla yaptığı maçtaki tek golü atan Kahveci, gol sevinci sırasında arkadaşlarıyla asker selamı vermişti. UEFA, Kahveci'nin gol sevincinde asker selamı vermesine soruşturma başlatmıştı.

İşte o video:

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 20:14

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER