Trump'tan son dakika açıklamaları! Türkiye'yi tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabı üzerinden arka arkaya yaptığı paylaşımlarda, Türkiye'nin, Kürtlerle bitmek bilmeyen bir kavgası olduğunu söyledi.

Trump'tan son dakika açıklamaları! Türkiye'yi tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz dakikalarda Twitter hesabı üzerinden Türkiye ve Kürtlere dair açıklamalarda bulundu. Trump açıklamasında, Türkiye'nin uzun süredir Kürtlere saldırmayı planladığını söyleyerek Türkler ve Kürtler arasında bitmek bilmeyen bir savaş olduğu iddiasını öne sürdü. Trump, sosyal medya üzerinden Türkiye'yi açık bir şekilde tehdit etti.

Arka arkaya paylaşımlar

Donald Trump'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Türkiye, uzun zamandır Kürtlere saldırmayı planlıyordu. Sürekli savaş halindelerdi. Saldırdıkları bölgeye yakın askerimiz veya ordumuz yok. Bu "bitmeyen savaşı" bitirmeye çalışıyor, iki tarafla da konuşuyorum. Bazıları onbinlerce askeri..."

"Yakından takip ediyorum"

"... savaş bölgesine göndererek en baştan yeni bir savaş başlatmamızı istiyor. Türkiye bir NATO mensubudur. Diğerleri uzak durmamızı, Kürtlerin bizim finansal yardımımızla kendi savaşlarını vermesini istiyor. Ben diyorum ki: Kurallara uymadan oynarsa Türkiye'yi finansal olarak vurup yaptırım uygulayalım! Olayları yakından takip ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 17:26

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER