Trump'ın tweet'ine Erdoğan'dan yanıt geldi

ABD Başkanı Trump'ın sosyal medyadan kendisine yönelik mesajına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinin detaylarını paylaştı.

Trump'ın tweet'ine Erdoğan'dan yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter adresinden ABD Başkanı Donald Trump'ın "Terörü yen!" mesajına ilişkin, "ABD Başkanı ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde ikili meselelerin yanı sıra Fırat'ın doğusunda kurulması planlanan güvenli bölge hakkında fikir alışverişinde bulunduk" dedi.

"İlişkileri güçlendirelim"

Trump'la telefon görüşmesine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Görüşmemizde köklü ve sağlam temellere dayanan Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmek için attığımız karşılıklı adımlardan duyduğum memnuniyeti kendileriyle paylaştım" ifadelerini kullandı.

"Amacımız terör koridorunu yok etmek"

Öte yandan Erdoğan Barış Pınarı Harekatına ilişkin olarak "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir" mesajını yayınladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 20:58

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER