TBMM'de 'nöbetçi bakan' uygulaması başlıyor

TBMM'de her hafta 'nöbetçi bakan' uygulaması bu hafta başlayacak. Uygulama kapsamında Genel Kurul'un çalıştığı salı, çarşamba ve perşembe günleri üç farklı nöbetçi bakan Meclis'te bulunacak. İlk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salı günü nöbetçi bakan olarak Meclis'te yer alacak.

TBMM'de 'nöbetçi bakan' uygulaması başlıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) nöbetçi bakan uygulaması bu hafta başlayacak. Bu kapsamda ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salı günü Meclis'te milletvekilleriyle bir araya gelecek.

Ziya Selçuk ilk nöbetçi bakan olacak

Nöbetçi bakan uygulaması kapsamında Meclise her hafta üç farklı bakan gelecek. TBMM Genel Kurulu'nun çalıştığı salı, çarşamba ve perşembe günleri nöbetçi bakan Mecliste olacak. Bu kapsamda ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salı günü milletvekilleriyle TBMM ana binadaki nöbetçi bakan odasında bir araya gelerek talepleri dinleyecek.

Ekim ayı nöbetçi bakan listesi belli oldu

Ekim ayı programı kapsamında 23 Ekim Çarşamba günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 24 Ekim Perşembe günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 30 Ekim Çarşamba günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 31 Ekim Perşembe günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, nöbetçi bakan olarak Meclis'te bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 04:57

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER