TBMM Başkanı Şentop Peker'den '10 bin dolar alan ismi' açıkladı!

Sedat Peker'in Youtube videolarında dile getirilen '10 bin dolar rüşvet alan' siyasetçinin kim olduğu merak konusu oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme gerçekleştiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop o isimle ilgili detayları açıkladı.

TBMM Başkanı Şentop Peker'den '10 bin dolar alan ismi' açıkladı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, bir siyasetçinin on bin dolar rüşvet aldığı iddialarına ilişkin, “Kastettiği isim, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olan bir kişi değil. Tüm hususlar, iddialarla ilgili gerekli makamlara başvurulmuştur. Konunun bundan sonraki aşaması adli soruşturmalar kapsamında olacaktır” dedi.

TBMM Başkanı Şentop, TBMM’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şentop, HDP İzmir İl binasında yapılan saldırıda bir vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, “Bu saldırıyı kınıyorum. Bu tür siyaset üzerinden huzursuzluk oluşturabilecek provokasyonlara karşı hepimizin dikkatli olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

mustafa şentop tbmm

"TBMM ÇATISI ALTINDA GÖREV YAPAN BİR VEKİL DEĞİL"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmeye ilişkin de Şentop, “Bir siyasetçinin para aldığına dair açıklama olmuştu. Bunun üzerine 27 Mayıs’ta İçişleri bakanımıza mektup yazmıştım. Burada milletvekillerimizin kendilerini töhmet altında hissettiğini, bu konuyla ilgili belge, bilgilerin, hukuki sürecin yürütülebilmesi için adli mercilere veya başkanlığımıza iletilmesini istedim. Bu mektubumuza cevaben mektubunu getirdi. Kastettiği isim Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olan bir kişi değil. Tüm hususlar, iddialarla ilgili gerekli makamlara başvurulmuştur. Konunun bundan sonraki aşaması adli soruşturmalar kapsamında olacaktır” dedi.

mustafa şentop tbmm

"MEKTUPTA İSİM YOK"

İsim verilip verilmediğine ilişkin soru üzerine Şentop, “İsim verilmedi. Mektupta isim yok” şeklinde konuştu. Şentop, “Türkiye Büyük Millet Meclisi kurum olarak, bütün milletvekili arkadaşlarımızın hukukunu korumayı vazife addediyorum. Herkesle ilgili olarak, Türkiye’de siyaset yapanlarla ilgili bir şey yapabilmem mümkün değil. Bu konu adli makamlara intikal ettirildiğine göre, bu konuda yapılacak işlemleri bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 22:24

Mehmet Aksel


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER