Son Dakika: Aşılamada yaş sınırı 18'e indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Koca, "Cuma günü itibariyle 18 yaşından gün almış herkes aşılanacak" dedi.

Son Dakika: Aşılamada yaş sınırı 18'e indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Biz Covid-19 ölümlerini DSÖ'nün belirlediği kriterlere göre tespit edip 50 bin kaybımız var derken, dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik" dedi. Koca ayrıca 134 kişide Delta varyantı tespit edildiğini söylerken, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşı randevusu alabileceğini duyurdu.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınındaki son durum ve aşılamada gelinen noktayı değerlendirmek için toplandı.

'EN AZ 50 BİN VATANDAŞIMIZI DAHA KAYBETTİK'

Bakan Koca, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

- “Biz Covid-19 ölümlerini DSÖ'nün belirlediği kriterlere göre tespit edip 50 bin kaybımız var derken, dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik.”

'AŞILAMADA YAŞ 18'E İNİYOR'

- “Cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış olan herkes aşı randevusu alabilecek.”

'134 DELTA VARYANTI VAR'

- "Delta Plus'ı ülkemizde tespit etmedik. Delta varyantıyla ilgili 134 vakamız oldu. Toplam 16 ilimizde görüldü. Yoğunluklu olarak İstanbul'da görüldü."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 20:07

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER