Siyanür içen dört kardeşin intihar nedeni belli oldu

Geçim sıkıntısı çeken aynı evde yaşayan dört kardeş, suya karıştırdıkları siyanürü içerek topluca intihar etti. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, "Dikkat siyanür var, içeri girmeyin" notuyla karşılaştı. Hayatlarına son veren dört kardeşten ikisinin işsiz olduğu, anne-babalarından yüklü miktarda kalan borcu ödeyemedikleri öğrenildi.

Siyanür içen dört kardeşin intihar nedeni belli oldu

İstanbul'un Fatih ilçesinde Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi'nde, kapısına "Dikkat siyanür var, içeri girmeyin" yazılı not astıkları evlerinde ölü bulunan dört kardeşe yapılan ön otopside, kardeşlerin siyanür içerek intihar ettikleri ortaya çıktı.

Siyanürü suya karıştırarak içtiler

48, 54, 56 ve 60 yaşlarındaki kardeşlerin evin kapısına koydukları not ve evde bulunan su bardakları, siyanürü suya karıştırarak içtikleri ihtimalini ortaya çıkardı. Kesin otopsi raporu daha sonra açıklanacak.

Ekipler özel tedbir aldı

Dün gece saat 23.00 sıralarında evin kapısındaki notu gören komşular durumu polise haber vermiş, adrese giden ekipler, AFAD eşliğinde özel kıyafetler giyip, maske takarak girdikleri evde, 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin'in cansız bedenlerini bulmuştu. Cesetlerde yoğun siyanür kokusu olduğu bildirilmişti.

"Kapıya not bırakılmış"

Olay yerinde yaşananları anlatan görgü tanığı, "Olay birinci katta meydana geliyor. Dört kişi evde ölü bulunuyor. Akrabaları ulaşamayınca polisi arıyorlar. Polis geliyor bakıyorlar hepsi ölmüş. Kapıda da siyanür var girmeyin yazmışlar" dedi.

Anne-babalarından kalan borcu ödeyemediler

Komşuları, kardeşlerin maddi sıkıntı yaşadıklarını belirtirken, dairenin elektriği de borcu yüzünden kesilmiş, BEDAŞ daha sonra daireye yeniden elektrik vermişti. Kardeşlere, anne-babalarının ölümünün ardından yüklü miktarda borç kaldığı öğrenildi.

Kardeşlerden biri sara hastası

Kardeşlerden Cüneyt Yetişkin'in kuryelik yaptığı, Kamuran Yetişkin'in obezite, Yaşar Yetişkin'in ise sara hastası olduğu öğrenildi.

Üzücü olayı mahalle sakinleri anlattı

Kardeşlerin parasızlıktan intihar ettiklerini söyleyen mahalle esnafı Yusuf Deniz, "Benim 15 yıldır komşum. 4 kişi yaşıyorlardı. Bir ablaları müzik öğretmeniydi Mimar Sinan'da maaşına haciz koymuşlardı. Bana para verecekti verememişti. Pazartesi ve Salı günü göremeyince 155'i aradık. Polis geldi, kapıyı kırarak içeri girdi. Ölmüş, zehirlenmiş. Kendi kendilerini zehirlemişler internetten siyanür almışlar. Çok güzel insanlardır. Parasızlıktan böyle bir şey yaptılar. Maaşına haciz koyulursa, bakkala borcu olursa, kirayı veremezse ne olur?" dedi. Evin ekipler tarafından mühürlendiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 22:06

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER