Ses bombası, silahlar, trafik magandalığı... Bu asker uğurlamasında yok yok!

Bursa'da bir grup genç asker uğurlama yapmak istedi ama ortalığı savaş alanına çevirdi!

Ses bombası, silahlar, trafik magandalığı... Bu asker uğurlamasında yok yok!

Yine asker uğurlama, yine kural tanımazlık!

Hem korona yasaklarını deldiler, iç içe kutlama yaptılar, hemde ortalığı birbirine kattılar!

Asker uğurlama adı altında ortalığı birbirine kattan gençler, vatandaşları çileden çıkardı.

Yolu trafiğe kapatan gençler, ellerindeki silahlarla havaya ateş ettiği iddia edilirken, arkadaşlarını da havaya atmayı ihmal etmedi.


Bursa’da asker uğurlama konvoylarında cadde ve sokaklar trafiğe kapatılıp tabanca veya ses bombasıyla ortalığı birbirine katan gençler, vatandaşlar tarafından kınandı.

Asker uğurlaması adı altında toplanan gençler, en işlek caddelerde yolu trafiğe kapatarak göbek attı. Askere uğurladıkları arkadaşlarıyla göbek atan gençler, trafikteki diğer sürücüleri hiç umursamadı.


Vatani görevleri için askere gidecek gençler için arkadaşları tarafından otomobil ve motosikletli konvoylar diğer sürücü ve vatandaşlar tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Özellikle kısıtlamadan önceki saatleri tercih eden gençler trafiği ve insanların hayatlarını tehlikeye attı. Ellerinde meşalelerle yolu kapatan gençleri kaydeden vatandaşlar, bu kişilerin cezasız kalmaması konusunda da temennide bulundu.


Yolu trafiğe kapatan gençlerin bir alt geçitte arkası arkaya havaya ateş ettiği veya ses bombası kullandığı iddia edildi. Hem gürültü kirliliğine sebep olan hem de tabanca ile tehlikeye davet çıkaran gençlerin bu hareketi büyük tepki çekti.

KAYNAK: İHA 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 11:06

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER