Sedat Peker'in son videosunda dikkat çeken detay! O kitap ne anlatıyor?

Dün akşam saatlerinde yeni bir video paylaşan Sedat Peker, bu kez arka planına Paulo Coelho’nun ‘Işığın Savaşçısının Elkitabı’nı koydu. Peki kitap ne anlatıyor?

Sedat Peker'in son videosunda dikkat çeken detay! O kitap ne anlatıyor?

Suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker, dün akşam saatlerinde yeni bir video yayınladı.

Bir süredir video paylaşmadığı için öldüğü ve cezaevinde olduğuna dair haberler çıkması üzerine video yayınlamak zorunda kaldığını belirten Peker, "15 gün sonra can riskimle ilgili yeni bir değerlendirme yapılacakmış, bundan sonraki aşamada bir karar verecekler. Ama burada ama başka bir ülkede verdiğimiz akdi inşallah tamamlayacağız" açıklamasını yaptı.

NE MESAJ VERMEK İSTİYOR?

Yayınladığı her videonun arka planında farklı kitaplara yer veren Peker, paylaştığı son videoda  Paulo Coelho‘nun “Işığın Savaşçısının Elkitabı” kitabını tercih etti. Masasının önüne dürbün, ona asılı duran Zülfikar ve yine alışık olunduğu üzere zarf vardı.

Sedat Peker'in son videosunda dikkat çeken detay!

Videoyu izleyenler özellikle Peker’in arkasındaki “Işığın Savaşçısının Elkitabı” ile hangi mesajı vermek istediğini araştırmaya başladı.

Peki, kitap ne anlatıyor?

IŞIĞIN SAVAŞÇISININ EL KİTABI KISA ÖZET

Hayallerimizi yaşamamız, hayatı kucaklamamız, yazgımızla yüzleşmemiz için bir çağrı. Paulo Coelho, benzersiz üslubuyla, her birimizin kendi içindeki Işığın Savaşçısı’nı keşfetmesine yardımcı oluyor; hepimizi Savaşçı’nın yoluna çağırıyor: Yaşıyor olma mucizesinin değerini bilenin, yenilgisini kabullenenin, sonunda olmak istediği insan olabilen kişinin yoluna. Işığın Savaşçısının Elkitabı, Simyacı’nın yazarından bilgelik dolu bir armağan. Işığın Savaşçısı, başkalarının kendisine biçtiği rolü oynamaya çalışarak zaman harcamaz. Işığın Savaşçısı, kışkırtmalara kulak asmaz; onun, gerçekleştirmesi gereken bir yazgısı vardır. Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır, ama erdemlerini de bilir. Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar, başkalarından da aynı şeyi bekler.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 10:04

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER