Sedat Peker hesaplarına erişim yasağı geldikten sonra yeni bir hamle yaptı

Sedat Peker'in sosyal medya hesapları "Millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması" gerekçesiyle erişime engellendi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Sedat Peker'den yeni iddialar geldi.

Sedat Peker hesaplarına erişim yasağı geldikten sonra yeni bir hamle yaptı

Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'ya ilişkin iddialar öne sürmüştü.

Karaca'nın Sezgin Baran Korkmaz'ın verdiği arabayı kullandığını öne süren Peker, Korkmaz ile ilgili tartışmaların başlaması ile söz konusu arabayı bir ilaç firmasına yolladığını iddia etmişti.

Peker Karaca'nın ayrıca SÜTAŞ için özel görüşmeler yaptığını ve rüşvet aldığını da ileri sürmüştü. 

korkmaz karaca ak parti

KORKMAZ KARACA DOĞRULADI

İddiaların ardından bir açıklama yapan Karaca, Peker'in iddialarını doğrulamış, ''Ancak benzinini ben doldurdum'' ifadelerini kullanmıştı. 

SEDAT PEKER'DEN YENİ İDDİALAR

Karaca'nın söz konusu açıklaması sonrası Sedat Peker, yeni bir iddiayı gündeme getirdi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenerek şöyle yazdı:

''1-süslü sülüman, Ak Parti yerel yönetimlerden sorumlu korkmaz karaca, Sezgin Baran Korkmaz’ın Audi a8 marka aracını hediye olarak değil üç aylığına kullanmak için aldım deyip kendini kurtaracağını zannediyorsa daha henüz o da senin gibi beni tanımıyor demektir.

2-Bir Konyalı iş adamı vasıtasıyla benden hangi konuyu görüşmek için randevu istemiştir?Bunun cevabını bekliyorum.Ayrıca sütaş…ve bunun gibi firmalardan yasal olarak kaç lira danışmanlık ücreti almıştır? Bir de bu tip firmaların özel işlerini halledip ne kadar avanta almıştır?

3-Benim sayfalarımı kapatmak için mahkemeden karar çıkaracağına ülke nasıl soyuluyor diye araştırsana süslü sülüman. BENİMLE HANGİ KONUYU GÖRÜŞECEKTİ?''

Mehmet Aksel


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER