Sedat Peker'den Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil paylaşımı

Sedat Peker'den, geçtiğimiz günlerde tartışan Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar ile ilgili dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Sedat Peker'den Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil paylaşımı

Sözcü gazetesinin iki önemli yazarı Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar'ın kavgasının yankıları devam ediyor.

Yılmaz Özdil, Kurucuları arasında Dündar'ın da yer aldığı Artı 1 TV'nin, Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz tarafından finanse edilerek kurdurulduğunu ima etmişti.  Paylaşımında "SBK'nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD'de açılan davanın iddianamesinde yazıyor. Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!" diyen Özdil "Dürüst ve güvenilir(!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor" paylaşımı yapmıştı.

Sedat Peker'den Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil paylaşımı

Sedat Peker'den Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil paylaşımı

Özdil'in imalı paylaşımına sinirlenen Uğur Dündar ise canlı yayında "Yazıklar olsun. Sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Karşıma çıkarsan çok fena olur. Bu benim yediğim bir hançerdir. Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin" sözleriyle ipleri koparmıştı.

Paylaştığı videoların yanı sıra twitter hesabında da gündeme dair fikirlerini paylaşan Sedat Peker de Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar'ın kavgasına kayıtsız kalmadı. Peker yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"1-Uğur Ağabey ile ilgili (Dündar) bir şeyler söylememi istemişsiniz. 1996 senesinde bir görevle ilgili Bulgaristan’da bulunurken hayatımda bir kere Uğur Ağabey ile telefonla konuştum. Hakkımda çıkan bazı söylentiler üzerine röportaj yapma isteği ile ilgili.

2-Uğur Ağabey’e (Dündar) Özel uçak yollayıp burada sizi misafir etmek isterim dediğimde kendisi Sedat Bey kardeşim, size teşekkür ederim ancak ben böyle bir şeyi kabul edemem, ben kendi imkanlarımla gelirim demişti.

3-Uğur Dündar’ı seversiniz sevmezsiniz, o ayrı konu. Ancak benim anlattığım, bu insanın dürüstlüğüne saygı duymak gerekir. İnşallah yaşça bir büyük araya girer de, Uğur Ağabey ile (Dündar) Yılmaz Özdil Ağabeyi barıştırır.”

Sedat Peker'den Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil paylaşımı

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER