Samsung: Kadına ve çocuğa şiddete ortak olmayacağız

Samsung, son dönemlerde sayısı yükselen kadına ve çocuğa şiddet haberleri doğrultusunda aldığı kararı kamuoyu ile paylaştı.

Samsung: Kadına ve çocuğa şiddete ortak olmayacağız

Son dönemlerde kadına ve çocuğa yönelik şiddet haberlerinin artması gündem olmakla beraber vatandaşların tepki göstermesine de sebep oluyor. Özellikle de televizyonda yayınlanan dizilerde kadına ve çocuğa gösterilen şiddetin normalleştirilmesi, kamuoyu tarafından büyük tepki görüyordu.

Samsung Electronics şirketi, bu kapsamda yaptığı açıklamada; Şiddeti normalleştiren hiçbir dizi ve programa sponsor olmayacağını, reklam vermeyeceğini ve ürün yerleştirmede bulunmayacağını duyurdu.

"Senaryo temeline şiddet koyulması kabul edilemez"

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar, yaptığı açıklamada, kadına ve çocuğa yönelik şiddet haberlerinin her geçen gün artmasına üzüntü duyduğunu söyleyerek, "Böyle bir dönemde televizyonlarda yayınlanan bazı dizi ve programların kadınlara ve çocuklara şiddeti senaryo ve formatlarının temeline koyuyor olmasını kabul edilemez buluyoruz." ifadelerini kullandı.

Şiddetin normalleştirilmesi durdurulmalı

Barış Gökpınar, şirketin reklam gücüyle kadın ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacaklarını bildirerek, reklam veren diğer tüm kurum ve kuruluşlarına da aynı hassasiyeti göstermesi için çağrıda bulundu.

Samsung şirketi, daha önceden yayınlanan 'Çarpışma', 'Kiralık Aşk' ve 'Karakol' dizilerine sponsor olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 15:06

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER