Sahillerdeki kaçak yapılara havadan denetim

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı, Muğla'da deniz kenarına yapılan kaçak yapıları havadan denetleyecek.

Sahillerdeki kaçak yapılara havadan denetim

Muğla'nın denize kıyısı bulunan dokuz ilçesinde kaçak yapılaşmanın engellenmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı'nın 'uçan göz' isimli helikopterinden faydalanılmaya başlandı.

Koylar ve adalar incelendi

Helikopterle uçuşa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil ile teknik ekip, kıyılarda denetimlerde bulundu. Uçuşta bölgedeki kıyılar, koylar ve adalar incelendi; video ve fotoğraf kaydı alındı.

100 kişilik ekip

Kaçak yapıların son durumu ve iskeleler de kayıt altına alındı. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Kahraman "Muğla kıyılarında 15 gündür aralıksız, 100 kişilik teknik ekibimiz denetimler gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça, Milas, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Ula kıyılarında denetimlerini sürdürüyor" ifadelerini kullandı.

Arşiv niteliğinde olacak

Kahraman, kanuna aykırı yapıların, kayıt belgelerinin iptal edildiğini ve mühürlendiğini bildirdi. Denetimlerin yeni kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesini de hedeflendiğini vurgulayan Kahraman "Kayıtlar, bundan sonra imar aykırılıklarına karşı arşiv niteliği de taşıyacak" diye konuştu.

Kahraman, denetimlerin devam edeceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER