Sabahat Akkiraz konseri 'kamu esenliğine' uygun olmadığı için yasaklandı

Ankara Valiliği, Batıkent Kültür Festivali'nde sahne alması planan Lâl Gazel, Ahu Sağlam, Metanu ve Sabahat Akkiraz konserlerini, 'kamu esenliğine' uygun bulmadığı için yasakladı.

Sabahat Akkiraz konseri 'kamu esenliğine' uygun olmadığı için yasaklandı

Türk halk müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz'ın 22 Eylül'de Ankara'da Vedat Dalokay Parkı'nda vermesi planlanan konseri Ankara Valiliği tarafından güvenlik gerekçesiyle iptal edildi.

Batıkent Kültür Festivali kapsamında Lâl Gazel, Ahu Sağlam, Metanu ve Sabahat Akkiraz katılımıyla gerçekleşecek konser valilik engellemesiyle karşılaştı.

Valilik 'kamu esenliğine' uygun bulmadı

Birgün'de yer alan habere göre, Vali Yardımcısı Kemal Karadağ imzasıyla tebliğ edilen cevapta, "Söz konusu konser etkinliğinin düzenlenmesi, kamu esenliği ve kamu güvenliği bakımından uygun görülmemiştir" denildi.

Çok sayıda STK'nın desteği vardı

Batıkent Kültür Festivali, başta Batıkent Kültür Evi olmak üzere çok sayıda mahalle muhtarlığı ve sivil toplum kuruluşu tarafından destekleniyordu.

Aynı parkta haftalık konser programları düzenlendiği öğrenilirken 30 Ağustos'ta da Selda Bağcan konseri organize edilmişti.

Sosyal medyada tepkiyle karşılandı

Türk halk müziğinin güçlü sesi Sabahat Akkiraz'ın konserinin yasaklanması, sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 03:32

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER