Nevşehir Valisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını yasakladı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın şehirde kutlanmasını yasakladı.

Nevşehir Valisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını yasakladı

Nevşehir Valiliği, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) çağrısını yaptığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünü 'milli güvenlik ve kamu düzenini' gerekçe göstererek yasakladı.

"Bunu da yaptılar..."

Yasağı, Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Valiliğin kararını paylaşarak, "Bunu da yaptılar: Nevşehir'de 29 Ekim yürüyüşü yasaklandı. Nevşehir'de il başkanlığımızın, 29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşüne valilik tarafından milli güvenlik ve kamu düzeni gerekçe gösterilerek izin verilmedi. Nevşehir'de Cumhuriyet Bayramı törenini yasaklayanlar unutmasın. Yedi düveli yenerek bayram yapan bu milleti siz yenemezsiniz. Korkutamazsınız. Bu millet cumhuriyet bayramını çoşkuyla kutlayacak. Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın özgürlük!" dedi.

Valilik uygun bulmadı

Kararda, "Ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumdan dolayı milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla, yürüyüşün yapılması uygun görülmemiştir" ifadeleri yer aldı.

İşte o karar:

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 20:00

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER