Neslican Tay'dan üzücü haber: Yoğun bakıma alındı

Tümör nedeniyle 2018 yılında bacağını kaybeden, 3 kez kanseri yenen ve 4. kez kansere yakalanan Neslican Tay'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi. 20 yaşındaki genç kız kanser nedeniyle bir bacağını kaybetmiş ancak hayat mücadelesini sürdürmüştü.

Neslican Tay'dan üzücü haber: Yoğun bakıma alındı

Kansere karşı verdiği mücadeleyle taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanan sosyal medya fenomeni Neslican Tay yoğun bakıma kaldırıldı. Twitter'da binlerce kullanıcı Neslican Tay için yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medyada büyük destek görmüştü

Bacağındaki tümör nedeniyle 2018'de bacağı kesilen, 4. kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran; hayatını, yaşadıklarını ve tedavisini sosyal medyada aktaran Neslican Tay'ın yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Hastaneden açıklama yapıldı

Tay için sosyal medyadan binlerce destek mesajı yağdı ve Tay'ın tedavi gördüğü Medipol Sağlık Grubu'ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Neslican Tay için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek" denildi.

Neslican Tay kimdir?

Bursa doğumlu, 20 yaşındaki Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okumak isteyen Neslican, puanı iyi olmasına rağmen hedefindeki okulu kazanabilmek için tekrar üniversiteye hazırlandı.

Araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican, üniversite sınavına girdi ve şu an Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 01:31

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER