Narenciye bahçelerinden tonlarca balık topladılar!

Adana'nın Kozan ilçesinde etkili olan şiddetli yağışlardan sonra alabalık çiftliklerindeki tonlarca balık sel sularıyla birlikte narenciye bahçelerine saçıldı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren narenciye bahçelerinde tonlarca balık topladı.

Adana’nın Kozan ilçesinde dün akşam etkili olan şiddetli yağışlardan sonra alabalık çiftliğindeki tonlarca balık sel sularıyla birlikte narenciye bahçelerine saçıldı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren narenciye bahçelerinde balık topladı.

adana tarla balık

Acarmantaş Mahallesi'nde Metin Kılıçlı ve Mehmet Gebenli'ye ait alabalık çiftliklerindeki havuzlar, şiddetli yağışlardan dolayı taştı.

Oluşan sel nedeniyle tonlarca balık sel sularıyla birlikte narenciye bahçelerine saçıldı.

adana tarla balık

Vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte portakal topladıkları sel ve küfeleriyle tonlarca alabalık topladı.

Balık toplamaya gelen Halil Can Alasırt, kışın narenciye şimdide küfelerle balık topladıklarını yaşanan manzaranın da üzücü olduğunu söyledi.

adana tarla balık

Mehmet Yassı ise yeni açtıkları işletmelerinin selden zarar gördüğünü belirterek, “Dün akşamüzeri aniden bastıran yağış hepimizi korkuttu. Adeta baraj kapakları açıldı sandık.  Alabalık çiftliğinde tonlarca balık tarlalara savruldu. Geceden beri vatandaşlar toplamak için mesai yapıyor. Kalırsa koku yapacak çünkü. Narenciye ağaçlarında da şiddetli dolu nedeni ile hasar büyük” diye konuştu. Vatandaşlardan biri ise tarlada 5 kiloluk yayın balığı yakaladı.

adana tarla balık

Kaynak: İHA 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 11:59

Sait Özseven


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER