Müzik yasakları kalkıyor mu?

Sanatçılardan yükselen "Kusura bakıyoruz" tepkisinden sonra müzik yasaklarının kalkıp kalkmayacağı merak konusu olmuştu. Konuya dair sevindiren haber TURYID Başkanı Demirer'den geldi...

Müzik yasakları kalkıyor mu?

Antalyada’da gerçekleştirilen Birinci Uluslararası Gastronomi Turizm, Ağırlama, Otel, Restoran ve Yatırım Zirvesi SUMMIT’te konuşan Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, mekanlardaki müzik kısıtlamasının kalkacağını söyledi.

Dünya'dan Hüsniye Güngör'ün haberine göre, Antalya’ya gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü söyleyen Demirer şu bilgiyi verdi: “Kendisinin de izniyle buradan duyurmak isterim ki, müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi.”

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından gece müzik yasağını duyururken Kusura bakmasınlar, Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” ifadelerini kullanmıştı. 24:00’ten sonra müzik yasağı başta müzisyenler olmak üzere toplum tarafından tepkiyle karşılanmış, yaşam tarzına müdahale olarak yorumlanmıştı.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER