MSB'den Pençe Harekatı açıklaması

MSB Twitter'dan harekatlara ilişkin yaptığı açıklamada hava saldırısı sonucu PKK'ya ait sığınak ve barınakların vurulduğunu açıkladı.

MSB'den Pençe Harekatı açıklaması

MSB, Pençe Harekatı ile birlikte yürütülen operasyonlar sonucunda Irak'ın kuzeyindeki Gara ve Kandil'in vurulduğunu açıkladı. 

Mardin, Batman ve Şırnak'ta da PKK'ya yönelik operasyonlara başlandı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, operasyonu yönetiyor. Çetin operasyona dair yaptığı açıklamada "Teröristi ara, bul, yok et taktiğini uyguluyoruz. Tamamını yok edinceye kadar durmayacağız" açıklamasında bulundu.

10 TABUR DESTEK VERECEK

Çetin açıklamalarının devamında "Kıran-2 operasyonuna Kuzey'de Batman, doğuda Şırnak, batı da ise Mardin'deki Bagok Dağı'nda 10 tabur katılıyor." dedi.

3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada 3 teröristin SİHA ile etkisiz hale getirildiği açıklandı.Operasyonların devam edildiğinin belirtildiği açıklamada "İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getilmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Esra Aydoğdu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER