Mobbinglere dayanamayan genç öğretmen intihar etti

Sözleşmeli olarak Türkçe öğretmenliği yapan Saadet H., apartmanın terasından atlayarak yaşamına son verdi. Genç öğretmenin intihar etmeden önce sosyal medya hesabından, "Öğrencilerim üzülmesinler. Ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Her gün 'pamuk ipliğine bağlısınız' sözünden bıktım usandım. Allah'a emanetsiniz canım öğrencilerim" paylaşımında bulunduğu ortaya çıktı.

Mobbinglere dayanamayan genç öğretmen intihar etti

Gaziantep'te bir ortaokulda sözleşmeli Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Saadet H., uğradığı mobbing (baskı, yıldırma, taciz) nedeniyle bunalıma girerek intihar etti.

İntihardan önce sosyal medyada mesaj paylaştı

25 yaşındaki öğretmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah'a emanetsiniz canım öğrencilerim hep iyi hatırlayın beni pasta kesmiştik en son size kırmızıIı kalpli pastalar bırakıyorum. Diğer öğrencilerime de sözümdü unutmadım bir gün görüşmek dileğiyle. Allah'a emanet olun sizi her zaman seven öğretmeniniz Saadet. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım" yazdığı öğrenildi.

Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

6 katlı apartmanın terasından kendini boşluğa bırakan genç öğretmen, çevredekilerin ihbarıyla gelen ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldrıldı. Saadet H., burada doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Saadet H.'nin cansız bedeni Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 01:12

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER