Minibüs şoförü genç kızın ölümüne neden oluyordu

Kapısı açık şekilde ilerleyen yolcu minibüsünden düşen genç kız başından yaralandı. Olay sonrası gözaltına alınan minibüs sürücüsü serbest bırakılırken, yaralanan genç kız hastanede tedavi altına alındı.

Minibüs şoförü genç kızın ölümüne neden oluyordu

İstanbul Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde ayakta yolcuların da bulunduğu yolcu minibüsü kapısı açık şekilde ilerlediği sırada, lise öğrencisi genç kız sola dönüş yapan minibüsün açık kapısından yola düştü. Genç kızın minibüsten yola düştüğünü gören arkadaşları ve yolcular büyük panik yaşadı. İşlek yolda şans eseri genç kız diğer araçların altında kalmaktan kurtuldu.

Sürücü serbest bırakıldı

Minibüsten inen yolcular ile çevredekiler yerde yatan kızın yardımına koştu. Başından yaralanan genç kız için olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekibi yaralı kızı hastaneye kaldırdı. Genç kızın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan minibüs şoförü Mustafa K. ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest kaldı. 

İşte o anlar:

"Yolcu bindikten sonra kapı kapanmalı"

Olayı o sırada yine aynı minibüste olan kızından dinlediğini söyleyen Ramazan İnan, "Sıkıntılı bir durum bu. Minibüslerde yaygın. Bu tarz şikayetler çok oluyor. En azından yolcu alınınca kapı kapandıktan sonra minibüs hareket ederse daha sağlıklı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

"Kafasından yaralandı"

Çevre sakinlerinden  Ahmet Borya ise, "Kafasını yere çarpmıştı. Kan geldiğini gördüm. Açık olmaması lazım kapıların. Hiç kimse istemez açık halde yolculuk yapmak. Tutunuyorsun ama risk" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 21:45

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER