Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla Mardin'in Artuklu ilçesinde yer alan kırsal alan için sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin Valiliği basın açıklamasında Artuklu ilçesinin kırsal alanında BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek için çalışmalarda bulunulacağı gerekçesiyle 14.30’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi. Yasak Artuklu ilçesinden kırsal alandaki Elma Bahçesi’ne kadar olan sınırlarda geçerli olacak.

Yapılan basın açıklamasında: "İlimiz Artuklu ilçesi kırsal alanında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, BTÖ mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyonel faaliyet icra edilecektir. Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanun’nun maddeleri gereğince; 09 Eylül Pazartesi günü saat 14.30 itibariyle Artuklu ilçesi kırsal alanında bulunan, Elmabahçe mahallesi ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 07:12

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER