Mansur Yavaş ihaleye girmek istedi, TOKİ iptal etti

Atatürk Orman Çiftliği'ne ait arazilerin satışı için düzenlenmesi planlanan ihale, TOKİ tarafından iptal edildi. Kulislerde, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihaleye son anda girmeye karar vermesinden dolayı TOKİ'nin iptal kararı aldığı ve şartnameyi değiştireceği konuşuluyor.

Mansur Yavaş ihaleye girmek istedi, TOKİ iptal etti

TOKİ tarafından satışa çıkarılan Atatürk Orman Çiftliği'ne ait arazilerin ihalesinin bugün gerçekleştirileceği duyurulmuştu. TOKİ, bugün yaptığı açıklamayla ihaleyi ertelediğini duyurdu. Peki, TOKİ ihaleyi neden erteledi?

Belediye ihaleye girmeye karar verdi

TOKİ, ihalenin ertelenmesine 'yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanamadığı' gerekçesini gösterse de, asıl nedenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihaleye dahil olması olarak değerlendirildi.

Belediyenin kararı ihaleye erteletti

Odatv'de yer alan habere göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin TOKİ'nin açtığı ihaleye 'tarımsal amaçla kiralaması' için girmesine karar verdi. Belediyenin kararının ardından TOKİ ihaleyi yapmadan erteledi.

TOKİ şartnameyi değiştirecek

Kulislerde, TOKİ'nin ihale şartnamesini değiştirmek için çalışma yapacağı ve belediyenin ihaleye girmesini engellemeye çalışacağı konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 01:11

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER