KPSS lisans sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte 2020 KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı

'KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı?' sorusunun yanıtı adaylar tarafından merak edilirken, Üniversitelerin 4 yıllık (lisans) bölümlerinden mezun olan vatandaşlar, Kamu Personel Seçme Sınavı'na girerek devlet memur olma hayalini kuruyor. Genel Kültür, Genel Yetenek Sınavı ile Eğitim Bilimleri sınavlarının soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM'nin sitesinde erişime açılacak. Şimdi gözler '2020 KPSS soruları ve cevapları öğrenme ekranı'na çevrildi. İşte detaylar...

KPSS lisans sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte 2020 KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarı

'2020 KPSS Genel Kültür Genel Yetenek soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?', KPSS Eğitim Bilimleri soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?', 'KPSS lisans sınavı soruları ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak?' sorularının yanıtları internette araştırılıyor. KPSS lisans sınavı bugün gerçekleşti. Kamu Personel Seçme Sınavı'nın Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumları sabah saatlerinde tamamlanırken Eğitim Bilimleri oturumu öğleden sonra düzenlendi. Detaylar haberimizde...

2020 KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2020 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek Soruları ve cevap anahtarı ile Eğitim Bilimleri soruları ve cevap anahtarının bugün 17.00'den sonra ya da yarın sabah saatlerinde yayınlanması bekleniyor. KPSS lisans sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandığı takdirde sayfamızda bulabilirsiniz.

KPSS SINAV SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

GENEL KÜLTÜR - GENEL YETENEK VE EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI VE CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

KPSS lisans sınavı soruları ve cevapları ÖSYM'nin www.osym.gov.tr resmi internet adresinden duyurulacak. Sınava katılan adaylar, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sorular ve cevaplara ulaşabilecek.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, 'Genel Kültür-Genel Yetenek' oturumuyla saat 10.15'te başladı. Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı saat 12.25'te sona erdi.

'Eğitim Bilimleri' sınavı ise saat 14.45'te başlayacak ve saat 16.25'te bitti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dahil 95 sınav merkezinde yapılan sınavın Genel Kültür-Genel Yetenek'ten oluşan sabah oturumunda adaylara 120 soru yöneltildi ve 130 dakika süre verildi. Öğleden sonra yapılan Eğitim Bilimleri oturumunda ise 80 soru sorulan adaylara 100 dakika süre tanındı.

Son dakika haberlerini ve günün güncel gelişmelerini NEOHABER.net'ten takip edebilirsiniz.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER