Köpeğe taş atan adam gözaltına alınıp serbest bırakıldı

Yerde yatan köpeğe, sonra da kendisine tepki gösteren gence taş atan yaşlı adam, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından gözaltına alındı. Gencin, 71 yaşındaki Ömer Kılıç'tan şikayetçi olmaması üzerine ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Yaşlı adam, köpeklere, tavuklarını yediği için taş attığını söyledi.

Köpeğe taş atan adam gözaltına alınıp serbest bırakıldı

Yaşlı bir adamın, yerde yatan köpeğe taş attığı görüntüler sosyal medyada tepkilere neden oldu. Kendisine tepki gösteren gence taş fırlatan yaşlı adam, polisler tarafından gözaltına alındı. Gencin şikayetçi olmaması üzerine kısa süre içinde serbest bırakıldı.

Gençler yaşlı adamı uyardı

Körfez Çamlıtepe Mahallesi'nde 71 yaşındaki Ömer Kılıç adlı vatandaş, eline aldığı taşı yerde yatan bir köpeğe attı. Bu sırada olay yerinde bulunan 17 yaşındaki M.A. o anları cep telefonu ile kaydederken, arkadaşı B.Ç. "Dayı sen ne yapıyorsun?" diyerek Kılıç'a tepki gösterdi.

Sosyal medyada tepki topladı

Kendisine tepki gösteren gence önce tokat atan Kılıç, daha sonra da elindeki taşı attı. Taş gencin sırtına isabet ederken, yaşlı adam, B.Ç.'nin üzerine yürümeye devam etti. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından yaşlı adama tepkiler çığ gibi büyüdü.

İfadeden sonra serbest bırakıldı

Binlerce kişi görüntüleri paylaşarak, yaşlı adama tepki gösterdi. Gelen tepkiler sonrasında polis ekipleri tarafından Kılıç ile M.A. ve B.Ç. isimli iki genç ifadesi alınmak üzere polis merkezine, ardından Körfez Adliyesi'ne götürüldü.

Adliyedeki ifadelerinde birbirlerinden şikayetçi olmadıkları öğrenilen Kılıç, tamamlanan işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Köpekler, tavuklarını yediği için taş atmış

Adliyeden çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 71 yaşındaki adam, kendisinin de hayvansever bir insan olduğunu belirterek, 2 çocuğu defalarca uyarmasına rağmen köpeklerle evinin yanına geldiklerini ve köpeklerin tavuklarına saldırdığını söyledi.

"Onları Allah'a havale ediyorum"

Adli mercilerce serbest bırakıldıklarını ifade eden Kılıç, "İfade verdik, hiçbir şey olmadı. Keşke bu yaşanmasaydı. Ben de hayvansever bir insanım. Benim şu an 50-60 tane kuşum, tavuklarım var. Benim bir vicdanım var. Bir köpek bir insana ya da bir hayvana saldırsa siz onun yaptığını kabul eder misiniz? Bir insanın buna müdahale etmesi lazım. Ama keşke olmasaydı. Köpek bana bir şey yapmadı. Ben taş atmadım. Onlar bir uydurma yapmışlar, ben onları Allah'a havale ettim" dedi.

Yaşlı adamın eşi olay anını anlattı

Olay anını anlatan Kılıç'ın eşi Marifet Kılıç, gençlerin sürekli evlerinin yanına köpeklerini getirdiğini ve köpeklerin de tavuklarını yediğini söyledi.

Olay günü tekrar köpeklerle olay yerine gelen gençleri gören eşinin duruma tepki göstererek taş atığını belirten Kılıç, "Bir beyaz küçük köpek kümesimize girmişti. Tavuğun birisini yaralamıştı. Diğer tavuklar da kaçmıştı. Orada bir sürü çocuk da bunu izleyerek eğleniyordu.

Ben de onlara siz büyüksünüz ayıp değil mi dedim. Sonra oradan bir çocuk çıktı, hayvanlarımıza saldıran köpeği sevdi. Sonra ben de kızdım, köpeği seviyorsun ama tavuğa saldırıyorken neden tutmuyorsun dedim. Sonra o da köpeğin kendisinin olmadığını söyledi.

Bu sırada eşim geldi ve çocuklara, 'Ben sizi defalarca bu köpeği buraya getirmeyin' diye uyardım. Eşim köpeğe taş attı. O da gelip eşimi itekleyince ona da taş attı. Eşim kalp ameliyatı olmuştu. Eşim düşünce ben yanına gittim, bir şey olmaz dedim. Sonra çocuk görüntü çekmiş. Hemen götürüp gazeteye vermiş" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 01:30

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER