Kız kaçırılan minibüsü otobüsle kovaladılar

Genç kızın minibüse zorla konarak kaçırılmasıyla özel halk otobüsüne atlayan kızın yakını, şoföre minibüsü takip etmesini söylemiş, şoför de içi yolcu dolu otobüs ile minibüsü kovalayarak kızı kurtarmaya çalışmıştı. Olayla ilgili konuşan otobüs şoförü Cüneyt Orakçı, "Şahıs kadını ağzına bez dayayarak bayıltmaya çalıştı. O an anladım şahsın iyi niyetli olmadığını" diyerek minibüsü kovalamaya başladığını belirtti.

Kız kaçırılan minibüsü otobüsle kovaladılar

İstanbul Sancaktepe'de meydana gelen olayda, iddiaya göre bir şahıs genç kızı zorla minibüse koyarak kaçırmaya çalışmış, kızın yakını da yolcu dolu özel halk otobüsüne atlayarak şoför Cüneyt Orakçı'ya minibüsü takip etmesini söylemişti. Sultanbeyli'ye kadar süren amansız kovalamacada otobüs şoförü minibüsün önünü keserek kızı kurtarmaya çalışmıştı.

"Ağzına bez bağlayarak bayıltmaya çalıştı"

Özel halk otobüsünün şoförü Cüneyt Orakçı "Duraktan yolcu alırken, 100 metre ileride ışıklarda bir bayan tahminimce karşıdan karşıya geçmek için bekliyordu. O ara yanına bir minibüs yaklaştı. İçeriden bir şahıs çıktı, bayanı arabaya bindirmeye çalıştı. O ara olayı tam anlayamadığımız için hemen müdahale edemedik. Bayan tekrar arabanın içinden çıktı. Bu sefer şahıs baya bir zorladı. Şahıs kadını ağzına bez dayayarak bayıltmaya çalıştı. O an anladım şahsın iyi niyetli olmadığını. Onu solladım ben, arkamda kaldı.

"Aracın camını kırdık"

Bir süre gidince ne yapabilirim diye kafamda kurguladım. O sırada yolcular da baya bir destek çıktı, ‘kaptan dur müdahale edelim' dediler. Yolcuların da desteğiyle yolun ortasında çapraz bir şekilde yolu kapatarak durdum. Kapıları açmamla birlikte yolcular hep birlikte çıktık, aracın üzerine yürüdük. Saldırdık araca, arkadaşın biri yumruk attı, camını kırdı. Şahıs geri geri çıkıp kaçtı. Emniyeti aradık, bilgileri verdik. Aldığımız bilgilere göre sağ olsun emniyetimiz bayanı kurtarıp şahısları gözaltına almış" dedi.

Ormanlık alana kaçırdılar

Tuğba Y. isimli kadının, iş yerinden arkadaşı olan Recep Ç. ve beraberindeki Serdar G. isimli şahıslar tarafından minibüse zorla bindirilerek ormanlık alana kaçırıldığı, şahısların genç kızın çantasını ve telefonunu gasp ettiği öğrenildi. Tuğba Y. şahısların elinden kaçarak polis merkezine gidip durumu polise bildirdi.

Saldırganlar yakalandı

Polis, şahısları gasp ettikleri eşyalarla birlikte yakaladı. Recep Ç. isimli şahsın 3 adet kasten yaralama,1 adet taksirli yaralama ve 1 adet 6136 SKM suç kaydının olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslardan biri tutuklanırken, diğeri de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 03:14

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER