Katledilen kadın vurulduktan sonra annesini aramış: Hilal'im sana emanet...

Cezaevinde saplantı haline getirdiği 24 yaşındaki kadını, izinli çıktığı gün tüfekle vurarak katleden adam intihar etti. Öldürülen kadının, vurulduktan sonra annesini arayarak "Anne, Hilal'im sana emanet" dediği öğrenildi. Kadının teyzesi ise, medyada çıkan bazı haberlere tepki gösterdi.

Katledilen kadın vurulduktan sonra annesini aramış: Hilal'im sana emanet...

İzmir'in Buca ilçesinde, açık cezaevinden izinli olarak çıkan Şehmuz Selçuk, sevgilisi olduğu ileri sürülen bir çocuk annesi Melisa Kalem'i pompalı tüfekle öldürdü. Selçuk, daha sonra aynı silahla yaşamına son verdi. Kalem'in, kendini elektro şok cihazıyla korumaya çalıştığı, ancak adamın pompalı tüfekle ateş etmesine engel olamadığı öğrenildi.

"Kızımı saplantı haline getirmişti"

24 yaşında katledilen Melisa Kalem'in gözü yaşlı teyzesi İlknur Avcu, çiftin sevgili oldukları iddialarına tepki göstererek, şunları söyledi:

Şehmuz Selçuk, kesinlikle Melisa'nın sevgilisi değildir. Melisa, hapishanede yattığı için Şehmuz'u istemediğini söylemişti. Ancak o, kızımızı saplantı haline getirmişti. Sürekli evimizin çevresinde dolaşıyordu. Olaydan önce bizleri ve Melisa'yı ölümle tehdit etti. Hatta Şehmuz Selçuk'un anne ve babası da kızımızı arayarak, rahatsız ediyordu.

"Şehmuz'un annesi, şikayet etmemizi engelledi"

Bir gün evde otururken Şehmuz, Melisa'yı aradı. Melisa da kendini rahat bırakmasını söyledi. Kendisinin bizleri tehdit ettiği mesajlar ve ses kayıtlarını mahkemeye delil olarak sunacağız. Tehditler üzerine savcılığa gidip, şikayetçi olmaya karar verdiğimizde Şehmuz Selçuk'un annesi beni arayarak, 'Yapmayın. Cezası daha da artmasın' demişti. Bu tehditler yüzünden kızımız çantasında elektro şok aleti taşımaya başlamıştı.

"Yüreğime ateş düştü..."

Selçuk'un izin süresinin bitmesine rağmen cezaevine geri dönmediğini belirten Avcu, "Melisa ile görüşmek istemiş. Öğrendiğime göre Selçuk'un annesi de Melisa'yı arayıp, konuşması için ikna etmiş. Melisa da kendi ailesine zarar gelmemesi için konuşmaya gitmiş. Aldığımız bilgilere göre Şehmuz Selçuk, annesinin de evde olduğunu söyleyince, Melisa ikna olmuş ve eve gitmiş. Ancak evde ikisinden başka kimse yokmuş. Ben gece 00.00'a doğru olay yerindeydim. Polis ekipleri olayı anlatınca, yüreğime ateş düştü. Ölüm Melisa'ya hiç yakışmadı" diye konuştu.

"Olayın, 2,5 yaşındaki kızının önünde yaşandığı haberleri doğru değil"

Bazı basın kuruluşlarında cenazenin olayın ertesi günü aile yakınlarınca teslim alınmadığı yönünde haberler çıktığını, bunun kendilerini üzdüğünü ve gerçeği yansıtmadığını belirten İlknur Avcu, "Olayın gecesinde Adli Tıp Kurumu'na gittik. Cenaze teslim edildikten sonra da aynı gün içinde Melisa'yı toprağa verdik. Ayrıca olay sırasında Melis'in çocuğu yanında değildi. Bizim evimizdeydi. Yine bazı haberlerde yazıldığı gibi kızının gözünün önünde vurulması gibi bir olay da yaşanmamıştır" dedi.

Vurulduktan sonra annesini aramış

Melisa Kalem'in ölmeden önce annesini aradığını söyleyen Avcu, "Vurulduktan sonra annesini arayıp, 'Anne, Hilal'im sana emanet' demiş. 2,5 yaşındaki kızı annesiz kaldı. Dünyamızı başımıza yıktılar. Ölüm, bizim çocuğumuza hiç yakışmadı" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 00:54

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER