İstanbul için iki anket sonucu daha açıklandı

ADA Araştırma Şirketi 23 Haziran İstanbul seçiminde İmamoğlu'nu önde gösterirken, ORC Araştırma ise Yıldırım'ın önde olduğunu açıkladı

İstanbul için iki anket sonucu daha açıklandı

ADA Araştırma şirketi, 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için anket sonuçlarını açıkladı. Ankete göre Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim yarışını Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım'ın önünde götürüyor. 

Euronews'te yer alan habere göre, "Bugün İstanbul'da seçim olsa hangi adaya oy verirdiniz?" sorusunun katılımcılara yöneltildiği ankette, kararsızların dağıtılması sonucunda Binali Yıldırım yüzde 48,30 destek alırken, Ekrem İmamoğlu yüzde 50,64'lük oranla öne geçti. Ankette Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar için destek yüzde 0,84 olarak belirlenirken, diğer adaylar için bu oran yüzde 0,22 seviyesinde kaldı.

ADA Araştırma şirketi, 31 Mart seçimleri için İstanbul'da yaptığı ankette İmamoğlu'nun yüzde 49,2, Yıldırım'ın yüzde 48,4 oy alacağını öngörmüş, bu araştırmayla gerçek sonuçlara en çok yaklaşan anket şirketlerinden biri olmuştu.

Öte yandan bir diğer araştırma şirketi ORC Araştırma'nın 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için yaptığı anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım rakibi Ekrem İmamoğlu'nun az farkla önünde yer aldı.

12-14 Haziran 2019 tarihleri arasında 6580 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan araştırmada katılımcılara 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, oy vermeyi düşündüğünüz aday hangisidir?' sorusu soruldu.

Buna göre anket sonucunda tercihini Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu lehine kullanacağını söyleyenlerin oranı yüzde 47.7, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım için oy vereceğini belirten seçmenlerin oranı yüzde 48.3 oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem Boy
Muharrem Boy - 9 ay Önce

Binali. İnsallhhhh

Yaşın kaya
Yaşın kaya - 9 ay Önce

İstanbul ustayla iyi olur yıldırım

hafız5y
hafız5y - 9 ay Önce

Parayı kim basarsa o birinci

Süreyya ertuğrul
Süreyya ertuğrul - 9 ay Önce

Tabiki İmamoğlu diğeri bir oy bile almamalı ama nerde o yürek cehaletle savaşmak çok zor hırsızlar yine alıyorlar ne kadar kötülük yapsalar görmüyorlar duymuyorlar anlamıyorlar Allah yardımcımız olsun

SIRADAKİ HABER