İstanbul'da Adalar'a 24 saat ulaşım başladı

Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul'un Marmara Denizi'nde yer alan Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada'dan oluşan Adalar ilçesine, gece saatlerinde de vapur seferlerinin düzenlenmesiyle 24 saat kesintisiz ulaşım başladı.

İstanbul'da Adalar'a 24 saat ulaşım başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Şehir Hatları'nın kış tarifesi kapsamında Asya Yakası'nda Bostancı'dan Adalar'a 24 saat kesintisiz seferler başladı. Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamaya göre kış tarifesi 31 Mayıs 2020 günü son bulacak.

Adalar'a her gün 43 sefer düzenlenecek

Kış tarifesinde İstanbul-Adalar arasındaki sefer sayısı 43'e yükseltilirken, Bostancı-Adalar vapur seferleri hafta içi ve hafta sonu 24 saat çalışacak.

Gece yolculuğu başladı

Buna göre Büyükada'dan gece 00.00'da hareket eden vapur 01.10'da Bostancı iskelesine yanaşacak. 02.00'de Bostancı'dan yolcularını alacak Şehir Hatları vapuru sırasıyla Kınalıada, Burgazada, Heybeliada'ya uğrayıp 03.10'da Büyükada iskelesine ulaşacak.

Adalar'a ring seferler yapılacak

Bu ring sefer 03.45'te Bostancı'ya devam ederek 04.30'da Bostancı, 04.55'te Kınalıada, 05.10'da Burgazada, 05.25'te Heybeliada, 05.40'ta Büyükada'ya ulaşarak gece seferini tamamlamış olacak.

Bağlantılı seferler de yeniden düzenlendi

Beşiktaş ve Eminönü'nden Adalar seferleri de kış tarifesine göre yeniden düzenlenirken, Eminönü-Adalar hattının bazı seferleri Kabataş bağlantılı grçekleştirilecek.

Kıyıya paralel hatlar devam ediyor

Anadolu Kavağı bağlantılı Beykoz-Üsküdar, Rumeli Kavağı bağlantılı Sarıyer-Eminönü hatlarında kıyıya paralel seferler hafta içi yapılmaya devam edecek.

İstanbul deniz ulaşımının oranı artıyor

İstanbul Şehir Hatları'nın vapurları 2019 kış tarifesi ile Boğaziçi, Adalar, Haliç ve İstinye-Çubuklu arabalı vapur hatlarında her gün ortalama 682 sefer gerçekleştirecek.

Yaz aylarında 13 milyon 213 bin yolcu taşındı

Şehir Hatları'nın 3,5 aylık yaz döneminde 2018 yazına göre yolcu sayısında yüzde 11 artış görülürken, yaz sezonunda 13 milyon 213 bin yolcuya hizmet verdi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER