İstanbul'da 10 ilçede hırsızlık turnesine çıkan çete yakalandı

Bir buçuk ayda 10'a yakın ilçede hırsızlık yapan çete, İstanbul Emniyeti tarafından yakalandı. Polis, çetenin hırsızlık anlarının kaydedildiği kamera görüntülerini kamuoyuyla paylaştı. Görüntülerde hırsızların yiyecekten, giyime, elektronik eşyadan, araba parçasına kadar birçok eşyayı çaldığı görülüyor.

İstanbul'da 10 ilçede hırsızlık turnesine çıkan çete yakalandı

İstanbul'un farklı ilçelerinde hırsızlık yaparak Sultanbeyli'de market hırsızlığı sırasında polislerle yaşanan kovalamacayla yakalanan suç çetesinin, hırsızlık yaptıkları anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

10'a yakın ilçede hırsızlık yapmışlar

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, son bir buçuk ayda Sultanbeyli, Pendik, Maltepe, Esenyurt, Bağcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece başta olmak üzere İstanbul birçok ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayları üzerine harekete geçti.

Her şeyi çalmışlar

Ekipler, olayların meydana geldiği yerlerde yaptığı incelemede, şüphelilerin kapalı kasa bir araçla market ve iş yerlerine gelerek et, gıda malzemesi, otomobil yedek parçası ve tekstil ürünü gibi birçok malzeme çaldıkları belirledi.

Polis, geceleri çalışma yaptı

Güvenlik kamerası görüntülerinden şahısların eşkallerini ve kullandıkları aracı tespit eden polis, şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızları yakalamak için her 04.00 ile 08.00 saatleri arasında İstanbul genelinde uygulama gerçekleştirdi.

Kovalamaca yaşandı

Çalışmalar sürerken ekipler, dün sabah Sultanbeyli'de bir marketin önünde eşkale uyan bir araç tespit ederek aracı takibe aldı. Polis ekipleri araçla kaçmasını engelledikleri 5 hırsızı yaya olarak yaşanan kovalamaca ile kıskıvrak yakaladı.

Gözaltına alındılar

Gözaltına alınarak emniyete götürülen K.B., T.B., O.S., A.S. ve F.A.'nın benzer suçlardan çok sayıda kaydı olduğu ve İstanbul genelinde 20 benzer olayın şüphelileri oldukları tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri süren hırsızların, bir buçuk ayda farklı ilçelerde yaptığı hırsızlık anlarına dair görüntüler ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 02:23

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER