İpler Gerildi: Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil birbirine girdi

Yılmaz Özdil'in attığı bir tweetin ardından ipler gerildi... Özdil'e sinirlenen Uğur Dündar, "Adamın alınını karışlarım" dedi.

İpler Gerildi: Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil birbirine girdi

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar gerildi...Özdil, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici paylaşımlarda bulundu.

ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın, “Dürüst ve güvenilir (!)” sözleri ile ima ettiği Uğur Dündar’a, ARTI 1 TV’yi kurdurduğunu öne süren Özdil, “araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” ifadelerini kullandı.

Özdil, paylaşımlarının devamında ise, “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” dedi.

Özdil’in iddialarına, o sırada TELE 1’de canlı yayınlanan ve Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar, sert tepki gösterdi.


 

"CENAZEME GELMESİN"

Tele1'deki Tuncay Mollaveisoğlu'nun sunduğu Anında Manşet programında Uğur Dündar, Yılmaz Özdil'İn paylaşımıyla ilgili sert çıkış yaptı. Dündar canlı yayında "Benim cenazeme gelmesin. Bana ağabey demesin. Adamın alnını karışlarım" dedi..

Özdil'in iddialarına oldukça sinirlendiği gözlenen Uğur Dündar: "Yaşadığım en acı gecelerden. Sırtımdan hala kanlar süzülüyor" sözleriyle duygularını ifade etti.

Bu sırada Uğur Dündar'ı telefonla arayan sanatçı Müjdat Gezen, Dündar'a "yanındayız" dedi.

Sık sık Özdil'e çok kırıldığını ve kızdığı ifade eden Uğur Dündar: "Önemli olan senin kitabında yazdığın gibi adam olmaktır. Adam ol adam" diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 01:51

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER