Instagram o özelliğini geri alacak mı?

Instagram 'baskıyı azaltmak için' beğeni sayısı gizleme özelliğini duyurmuştu. Sosyal medya üzerinden kullanıcılar büyük tepki gösterdi. Peki Instagram bu uygulamayı geri çekecek mi?

Instagram o özelliğini geri alacak mı?

Instagram'a tepkiler çoğalıyor. Aldığı yeni kararlarla gündeme oturan Instagram büyük bir tepkiler alıyor. Peki gittikçe çoğalan bu tepkileri Instagram dikkate alacak mı?

Instagram yetkilileri Mayıs ayında Kanada’da başlayan deneme sürecinin Perşembe gününden itibaren Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, Japonya ve Brezilya’da da uygulanacağını söyledi. Instagram Avustralya ve Yeni Zelanda sorumlusu Mia Garlick yazılı açıklamasında “Bu denemenin, paylaşımların kaç beğeni aldığı baskısını ortadan kaldıracağını umuyoruz” dedi.

Garlick, amacın kullanıcıların ‘yargılandıkları’ hissini azaltmak ve ‘beğeni sayısından çok anlatmak istedikleri hikâyelere odaklanmalarını sağlamak’ olduğunu söyledi.

Instagram'ın en çok kullanıldığı 6. ülke olanTürkiye'de kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bu gelişmeye tepkili. Özellikle Twitter üzerinden #instagramDelete hashtag'i altında paylaşım yapan kullanıcılar, uygulamayı sileceklerini belirtiyorlar.

Gittikçe çoğalan bu paylaşımlarda mizah eksik olmadı işte bazı örnekler: 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER