İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: İstanbul'la meşgul olmasın, insanlar intihar ediyor

İstanbul'daki su rezervi üzerinden kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Ülkede insanlar işsizlikten intihar ediyor. Ekonomi problemlerinden üzülüyoruz. Ülkenin bazı travmaları var. Cumhurbaşkanı da İstanbul'la meşgul olmasın. Bize destek olsun. Biz işimizi yapalım" dedi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: İstanbul'la meşgul olmasın, insanlar intihar ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da su sorununun baş gösterdiğini öne sürerek kendisini, "Madem bu horona girdiniz, çözeceksiniz bu işi" diye eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Kendimden daha iyi horon oynayan bir siyasi bilmiyorum. İnşallah bir gün aynı halkada horon da oynarız" diye yanıt verdi.

"İSMEK değişim sürecinde"

Ekrem İmamoğlu, "İSMEK'ler kapatılıyor" iddiasına ilişkin konuştu. İSMEK'te bir geçiş süreci olduğunu belirten İmamoğlu, "Bu bir geçiş süreci. Daha sağlıklı ve verimli, mevsimlik çalışandan daha çok sürekli çalışan yapısına kavuşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

"2040'a kadar su sorunu yok" demecini hatırlattı

İmamoğlu, İstanbul Davutpaşa'daki İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulu'nda incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. İSMEK Pastacılık ve Fırıncılık Okulu'nu inceleyen Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın yerel seçimler öncesi İstanbul için yaptığı "2040'a kadar hiçbir su problemi yok" açıklamasını hatırlattı.

"Sözüne itimat ettik"

"Biz de sayın Cumhurbaşkanı'nın sözüne itimatla göreve geldik, ama öyle değilmiş. Ne yazık ki üç-beş aylık kuraklıkla sıkıntı çekebilir İstanbul" diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: Niye yanıltılmış sayın Cumhurbaşkanı? Bence onun hesabını sorsun. Yani ilgili kurumlar; bu DSİ olabilir. Mesela DSİ Genel Müdürü ne yapıyor, İstanbul'un barajları ile ilgili? Bence bunlarla ilgili bir denetim başlatsın. Bir rapor istesin. Umudum budur. Biz, görevimizi yapıyoruz. 

"Cumhurbaşkanı İstanbul'la yorulmasın, ülkenin bazı travmaları var"

Ama hatırlatmak isterim: Bizim işimiz var, işimize bakalım, ama sayın Cumhurbaşkanı da İstanbul’la meşgul olmasın. Bakın, ülkede 10-11 insan intihar ediyor işsizlikten, ekonomi problemlerinden; üzülüyoruz. Gerçekten ülkenin bazı travmaları var. Gerçekten İstanbul'la yorulmasın, bize destek olsun. Biz işimizi yapalım, Sayın Cumhurbaşkanı ülkenin bütüncül sorunlarına odaklanırsa birbirimizi destekleyen ve ülkenin ve milletimizin mutluluğuna refahına beraberce katkı sunmuş oluruz.

İhmal edilmiş konular çözülecek

Gelecek yıl için İstanbul'un su sorunu olmadığını belirten İmamoğlu, İstanbul'un su ihtiyacıyla ilgili bugüne kadar ihmal edilmiş konulara çözüm getirileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 19:19

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER