İmamoğlu, Erdoğan ile yaşadığı 'kırık sandalye' diyaloğunu paylaştı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleşen toplantıda oturduğu koltuğun kırılması ve Erdoğan ile yaşadığı diyaloğu anlattı.

İmamoğlu, Erdoğan ile yaşadığı 'kırık sandalye' diyaloğunu paylaştı

Geçtiğimiz gün Ankara'da Cumhurbaşkanlığı'nda gerçekleştirilen 29 büyükşehir belediye başkanları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sandalyesi kırılmış, İmamoğlu düşme tehlikesi atlatmıştı.

İmamoğlu o anları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

"Cumhurbaşkanı 'israf yaptın' dedi"

-Dün önemli bir görüşmeniz oldu. Beştepe'de belediye başkanları bir araya geldi. Kulis bilgilerine göre oturduğunuz koltukla ilgili bir bilgi var. Sizden dinleyebilir miyiz? Orada neler yaşandı?

-Oturduğumuz koltuk, durup dururken kırıldı. Biraz yere düşer gibi olduk, düştük aslında. Sonra ayağa kalktık. Sayın Cumhurbaşkanı, "İsraf yaptın" dedi. "Parasını öde" falan duymadım.

"İkinci oturuşumda daha sağlam otururum"

Ben de "Bu israf değil, sandalye kırık, benle ilgili bir sorun yok. Ama olsun ikinci sandalyeye daha sağlam oturuyoruz" dedim. Bu ilginç magazin bir durumdu. Tabi sandalye neden çürüktü, neden kırıldı, onu Cumhurbaşkanlığı araştırsın. Demek ki ya sandalye firmasında bir arıza var ya da bakımını yapanda.

"Yanımda İzmir BB Başkanı vardı"

-Oturacağınız yerler belli miydi?

-Alfabetik sıraya göre oturma düzeni vardı. Benim sağımda Yılmaz Büyükerşen, solumda da Tunç Soyer vardı ve belirli olan sandalyeler. Masa düzenine göre oturduk.

"Seçilmiş tüm belediye başkanları orada olabilirdi"

-Sizin aklınızda soru işareti var mı?

-Ben, hayatta hiç kötü düşünerek yoluma bakmadım. Ben iyi düşünceyle baktım. Dün verimli bir toplantı oldu. İyi bir iletişim toplantısıydı. Elbette daha iyi olabilirdi. Sadece tümüyle seçilmiş belediye başkanları orada olabilirdi.

"Demokraside bazı sıkıntılar var"

Tabii demokrasi adına bazı sıkıntılar yaşanıyor. Bunun söyleminden vazgeçmiş değilim. Keşke orada da o arkadaşlarımızda olsaydı. Ama her şeye rağmen verimli iyi bir iletişimdir. Umuyorum orada kalmasın, devam etsin. Ben bu tarafına bakıyorum.

"Sandalyeden sorumlu kişiler kimler?"

Ama sandalye konusunda bir açıklama yapacaksa Cumhurbaşkanlığının o işe bakan kişileri sorumluları yapsın. Niye sandalye öyleydi. Niye ayakları içe doğruydu bilmiyorum?

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 19:10

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER