İmamoğlu büyük risk mi alıyor?

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım'la 16 Haziran'da canlı yayında karşı karşıya gelmesini büyük risk olarak değerlendirdi.

İmamoğlu büyük risk mi alıyor?

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AK PArti'nin İBB adayı Binali Yıldırım'ın 16 Haziran'da canlı yayında karşı karşıya gelmesini değerlendiren gazeteci Fatih Altaylı, İmamoğlu'nun yarışta önde olmasına rağmen tartışma girerek risk aldığını savundu.
HaberTürk'teki köşesinde konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Altaylı, şunları söyledi:
"AK Parti’ye yakın anket şirketlerinin bile İmamoğlu’nu önde göstermesinden, 5 ayrı şirketin araştırmalarında İmamoğlu’nun önde çıkmasından ve 17 yıldır rakipleriyle karşı karşıya gelmeyen AK Partili adayların ilk kez rakipleri ile ekrana çıkacak olmasından.
Ve bu ekran yarışı, başa baş giden ama taraflardan birinin diğerini geçemediği bir Formula 1 yarışına dönüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için bir “pit stop” niteliğine kavuştu.
Ekrem İmamoğlu, mevcut durumda önde olduğu ve pite girmeye hiç ihtiyacı olmadığı halde bu tartışmayı isteyerek ve kabul ederek pit stop riskini aldı.
Önde götürdüğü yarışta şimdi muhtemelen 3 saatlik bir programda geride bıraktığı yaklaşık 6 aylık amansız yarışı riske edecek.
Bir bijonun geç sıkılması, bir lastiğin yanlış seçimi, bir yakıt pompasının doğru çalışmaması halinde 60 turluk yarışta 1-2 saniyelik bir hata çok pahalıya mal olabilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER