İBB: Sözleşmeye göre İETT şoförleri tıraşlı çalışmak zorunda

İstanbul'da bir vatandaşın sakallı otobüs şoförünü şikayet etmesine üzerine İETT'den yapılan açıklamada, Toplu İş Sözleşmesi'ne göre tüm personelin tıraşlı çalışması gerektiği hatırlatıldı.

İBB: Sözleşmeye göre İETT şoförleri tıraşlı çalışmak zorunda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT Genel Müdürlüğü, sakallı bir özel halk otobüsü şoförü hakkında yapılan şikayet sonrası bir açıklama yayınladı. Şoförlerin kıyafet tercihleri, Toplu İş Sözleşmesi'nde yer alan yönergelere göre belirlendiği hatırlatılarak, cilt hastalığı olmayan şoförlerin mutlaka tıraş olmaları gerektiği belirtildi.

Giyim-uşam Toplu İş Sözleşmesi'ne göre belirleniyor

Bir vatandaşın, sakallı otobüs şoförünü şikayet etmesi sonrasında İETT Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesi'ne göre, özel halk otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir.

Tüm personelin tıraşlı olması gerekiyor

Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında her hangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal tıraşlı çalışması gerekmektedir" ifadesine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 21:37

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER