Hürriyet'te 42 kişi işten çıkarıldı, Vahap Munyar istifa etti

Basının amiral gemisi Hürriyet'te 42 çalışanın işine son verilmesi deprem etkisi yarattı. Tenkisattan haberi olmayan Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın da gelişmeler üzerine istifa ettiği öğrenildi. Yönetim Kurulu tarafından 25 Ekim'de alınan işten çıkarma karar, çalışanların evlerine posta yoluyla gönderilmesi dikkat çekti.

Hürriyet'te 42 kişi işten çıkarıldı, Vahap Munyar istifa etti

Hürriyet gazetesi bugüne kadar görülmemiş bir yöntemle bir grup çalışanın işine son verdi. İşten çıkarmalar çalışanların evlerine gönderilen tebligatla yapılıyor. Tebligatlardan ne Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın ne de İnsan Kaynakları Müdürü'nün haberi var. Munyar'ın istifasını sunduğu ve istifanın kabul edildiği belirtiliyor.

Tenkisat haberi evlere postalandı

Demirören Medya Grubu'na bağlı Hürriyet gazetesinde bazı gazetecilerin evlerine, işten çıkarıldıklarına dair tebligat gönderildiği öğrenildi. Haberin gazetede yayılması üzerine tüm çalışanlar kendilerine de tebligat gönderilip gönderilmediğini öğrenmeye çalışıyor.

Vahap Munyar da istifa etti

Tenkisat haberi gazetede deprem etkisi yarattı. Garip olan ise bu durumdan Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve İnsan Kaynakları Müdürü'nün de haberinin olmaması. Tebligatları kimin gönderdiği bilinmiyor. Çalışanlar Vahap Munyar'ın odasında duruma ilişkin bilgi almaya çalışıyor. Vahap Munyar'ın da istifasını sunduğu ve istifanın yönetim tarafından kabul edildiği belirtiliyor.

Vahap Munyar

Giriş kartları da iptal edildi

İşten çıkarılan çalışanların internetleri kesildi, sisteme girişleri engellendi ve binaya giriş kartları da iptal edildi.

En az 42 kişinin işine son verildi

Şu ana kadar işten çıkarılma tebligatı ulaşanların isimleri şöyle: Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval ve Ankara'da 35 yıldır sayfa sekreteri olarak görev yapan bir çalışan da bulunuyor. Toplam sayı en az 42. Hafta sonu eklerinde görev yapanların hemen hemen tamamının işten çıkarıldığı belirtiliyor.

Karar 25 Ekim'de alındı

Çalışanlara posta yoluyla ulaşan tebligatta kararın 25 Ekim'de alındığı ve gerekçesinde "Yönetim Kurulu'nun işletmesel kararı" yazdığı aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 18:11

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER