Hürriyet işten çıkardığı gazetecilerin imzalarını da sildi

Yazılı basının amiral gemisi Hürriyet gazetesinde yaşanan büyük tenkisat, medyada deprem etkisi yaratmıştı. Son olarak genel yayın yönetmeni Vahap Muhyar'ın yerine AHmet Hakan Coşkun'un getirilmesinin ardından flaş bir gelişme daha yaşandı. Gazete yönetimi, işten çıkardığı gazetecilerin haberlerinde imza olarak yer alan isimlerini de sildi.

Hürriyet işten çıkardığı gazetecilerin imzalarını da sildi

Hürriyet gazetesinde geçtiğimiz hafta postayla yapılan tebligatlarla başlayan işten çıkarmalar devam ederken, bu duruma tepki olarak birçok isim de gazete ile yollarını ayırmıştı.

Büyük tenkisata tepki dinmiyor

Gazeteciler evlere gönderilen tebligatla işlerine son verilirken gazetenin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar da görevinden istifa etmiş ve yerine Ahmet Hakan Coşkun getirilmişti. Askerlik görevini yapan spor muhabiri Fatih Saboviç'i dahi kovan Hürriyet'e işten çıkarmalarla ilgili tepki gösterilirken, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor.

Haberlerden isimleri silindi

Oda TV'de yer alan habere göre, Demirören Grubu işten çıkardığı gazetecilerin haberlerinden imzalarını siliyor. Gazetecilerin isimleri haberden silinirken, kovulan basın emekçilerinin gazete binasına girmemeleri içinde talimatlar verildi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER