Hulusi Akar: 342 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı'nda şu ana kadar 342 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hulusi Akar: 342 terörist etkisiz hale getirildi

İki gündür devam eden Barış Pınarı Harekatı'nda şanlı Türk askeri, teröristleri etkisiz hale getirmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, harekat kapsamında şu ana kadar 342 teröristin temizlendiğini duyurdu. 

Akar, "Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar ve Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz." dedi.

"Hedefimiz, teröristlerin varlığını sonlandırmak"

Sahada yapılabilecek her türlü tedbirin alındığını söyleyen Bakan Akar, sözlerine devam etti: "Hedefimiz Fırat’ın doğusunda DEAŞ, PKK/PYD ve YPG başta olmak üzere teröristlerin varlığını sonlandırmak. Burada bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin kendi topraklarına, evlerine dönmelerini sağlamaktır.

"Sivillere zarar gelmemesi için hassasiyet gösteriyoruz"

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır. Sivil, masum kişilerin ve harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost, müttefik ülke unsurlarının ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

"İnşallah alnımızın akıyla başaracağız"

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ile 3 binden fazla DEAŞ’lı teröristi etkisiz hale getirdi. Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar ve Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz. Başladığımız faaliyeti inşallah alnımızın akıyla başarıyla tamamlayacağız. Harekat planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor. Şu ana kadar 342 terörist etkisiz hale getirildi."

Resulayn’da teröristler bir bir yakalanıyor

Türk Silah Kuvvetler (TSK) ve Suriye Milli Ordusunun sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı kapsamında Resulayn kırsalında 3 teröristin daha yakalanmasıyla Resulayn kırsalında ele geçirilen ve teslim olan terörist sayısı 11'e yükseldi. 

Kaçacak yeri kalmayan çaresiz teröristler, son çare olarak sivillere saldırmaya başlamıştı. Etkisiz hale getirilen 342 teröristin haricinde teslim olan ve yaralanan teröristler olduğu da bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 19:01

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER