Hemşin'de şiddetli yağış sebebiyle bir ev yıkıldı

Doğu Karadeniz'deki kuvvetli yağışlar en çok Rize'nin Hemşin ilçesini vurdu. Bölgede bir ev yıkılırken bir binanın istinat duvarı çöktü.

Hemşin'de şiddetli yağış sebebiyle bir ev yıkıldı

Doğu Karadeniz'de dün sabah saatleri itibariyle etkili olan kuvvetli yağışlar, Rize'de hayatı felç etti. Hemşin'de bir ev yıkılırken, bazı bölgelerde sel ve heyelan nedeniyle vatandaşlar tahliye edildi. 

Hemşin'de ev çökmesi sonucu yaşlı adam göçük altında kaldı, oğlu kurtardı

Hemşin'de yağışlara bağlı oluşan sel nedeniyle bir ev yıkıldı, ilçe merkezinde TOKİ sitelerinde bulunan 24 daireli bir apartmanın da istinat duvarı çöktü. Binanın giriş katı su ve balçık basması sebebiyle tahliye edildi. Bölgede birçok mahalle ve köy yolu kapandı. 85 yaşındaki Mecit Alparslan ve oğlu Miktat Alparslan, evlerinin çökmesi sonucu göçük altında kaldı. Yaşlı adam, oğlunun çabalarıyla enkazdan kurtuldu. Vücudunda kırıklar olduğu öğrenilen yaşlı adamın tedavisi sürüyor.

Yollardaki hasar sebebiyle ambulans yaralıya ulaşamadı

Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, "can kaybı yaşanmamasına şükrediyoruz" dedi. Babasını enkazdan kurtaran Miktat Alparslan, yollarda meydana gelen hasar nedeniyle bulundukları yere ambulans dahi gelemediğini ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER