Halk TV satılıyor

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yaptığı Halk TV'nin, İngiltere'de yaşayan Türk iş insanı Cafer Mahiroğlu'na 2 milyon dolara satıldığı iddia edildi. Bazı CHP'li yöneticilerin bu satışta aracılık ettiği konuşuluyor.

Halk TV satılıyor

AK Parti'ye muhalif yayınlarıyla bilinen Halk TV'nin, İngiltere'de yaşayan Türk iş insanı Cafer Mahiroğlu'na satıldığı iddia edilirken CHP'li bazı isimlerin de bu satışta aracılık yaptığı söyleniyor. Satışın yüzde 90 gerçekleştiği iddia edilirken pazarlıkların hâlâ sürdüğü ileri sürüldü.

Cafer Mahiroğlu kimdir?

Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas'ta doğdu, lise eğitiminin ardından çocuk yaşta İstanbul'a geldi. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980'lerin sonunda geldiği İngiltere'ye giderek, konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı.

İngiltere'de piyasa edindi

Daha önce çalıştığı konfeksiyon atölyesini satın alarak kendi işinin sahibi oldu. 1991'de çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini satın alarak Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco, Evans gibi seçkin markaların üreticisi konumuna geldi.
1983'te kurulan ve kısa sürede 350 mağazasıyla İngiltere'nin en köklü markalarından biri haline gelen Select, 2007’de mali krize girince Mahiroğlu, şirkete talip oldu ve satın aldı. Kısa sürede verimsiz mağazaları kapatarak kalkınma planları hazırladı.

7 bin çalışanı var

Halen bünyesinde İngiltere'nin yanı sıra Türkiye, Romanya, Vietnam, Çin ve Hindistan'da yaklaşık 1500 ü Türk, 7 bine yakın çalışanı ile üretim fabrikaları ve mağazalar zinciri ile iş hayatına devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 04:26

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER