Fatih’te 500 bin TL’lik vurgun

Fatih’teki bir iş hanında gece saatlerinde soygun yapıldı. Gece boyu handaki dükkanları soyan 2 kişinin 500 bin TL’lik soygun yaptığı tespit edildi. Polis ekipleri şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Fatih’te 500 bin TL’lik vurgun

Fatih’te geçtiğimiz gece Mesihpaşa Mahallesi Ordu Caddesi’nde bir iş hanına giren 2 kişi 74 bin dolar alarak kayıplara karıştı. Soyguncuların dükkanlardaki bilgisayarları almadıkları öğrenildi.

Sabah kasaların boşaltıldığını gören iş hanı esnafı polisi arayarak durumu bildirdi. İş hanına gelen ekipler hırsızları yakalamak incelemelere başladı ve hırsızlığın olduğu katlara kimseyi almadı.

Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler hırsızların çatıdan girmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Emin İnan, “Yukarıdaki katlara hırsız girdi. Hanı ben açıyorum. Hanın kepenginde herhangi bir zorlama yok. Ben zaten bir problem olduğunu görmedim. Burada saatçiyim, ben dükkanımı açtım. Sonrasında ofise gelen arkadaşlardan birisi söyleyince yukarıya çıktım. Muhtemelen geceden içeride kaldılar. Sonra mesai başlayınca dışarı çıkmış. Şu an için görünen o. Yukarıda 10 tane ofise girdiği için kimde ne eksik var ne zarar var bilmiyorum ama para alındığını söylüyorlar. İşin garip tarafı bazı ofislerde laptoplar duruyordu” dedi.

İş hanında deposu olan Ali Hasan, “Sabah ben evdeyken saat 10.30 gibi arkadaşlar aradı, hırsızlar hana girerek bütün kapıları açmışlar. Bizim dördüncü katta ayakkabı depomuz var. Biz baktık bizde bir şey yok ama handa bulunan diğer arkadaşlar var üç ve altıncı katta. Üçüncü kattakinin yaklaşık 47 bin dolarını, altıncı kattakinin de 27 bin dolarını almışlar. Polisler de zaten inceleme yapıyor” şeklinde konuştu.

Esra Aydoğdu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER