Fatih Altaylı ve Barış Yarkadaş arasında 'Veyis Ateş' kavgası

İsmi kaçak iş adamı Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro rüşvet aldığı iddiasıyla gündeme gelen Veyis Ateş, Habertürk medya grubunda krize neden oldu. Ateş'e kendini akla diyen Fatih Altaylı ile Barış Yarkadaş arasında ise Veyis Ateş tartışması çıktı.

Fatih Altaylı ve Barış Yarkadaş arasında 'Veyis Ateş' kavgası

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Habertürk'te Veyis Ateş olayı başlıklı yazısında geçen iddialar sonrası Habertürk'ün ağır topu Fatih Altaylı ile CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş arasında Veyis Ateş tartışması yaşandı.

Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında “Fatih Altaylı’ya da Sevilay Yılman’a da konuşma yasağı koydular” iddiasında bulunmuştu. Altaylı Yarkadaş’ın bu sözlerine, “Ne sana ne de başka birine programa çıkarım deyip de iptal etmedim. Adımı her kullanmayın” ifadeleriyle tepki gösterdi.   

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, katıldığı bir programda “Fatih Altaylı’ya da Sevilay Yılman’a da konuşma yasağı koydular” iddiasında bulundu. Altaylı, söz konusu iddiaları Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla yalanladı.

"ORTAYA LAF ATMA"

Altaylı, sosyal medya hesabından “Barış Yarkadaş kardeşim. Bir ithamda bulunacaksan isimle bulun. Ortaya laf atma. Ayıptır” diyen Fatih Altaylı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yayına çıkma sözü verip de çıkmayan kim ise adıyla sanıyla belirt. Ne sana ne de başka birine programa çıkarım deyip de iptal etmedim. Adımı kullanmayın.” sözlerine yer verdi. 

fatih altaylı

"KRT'YE DAVET ETTİ "

Bu açıklamanın ardından Yarkadaş, Altaylı'ya cevap vererek KRT'de yayınlanan programına çağırdı: “Fatih Abi eğer uygunsan salı günü saat 20.00'de KRT - Şimdiki Zaman'a bekliyoruz. Veyis Ateş'in sebepsiz zenginleşmesi ve Habertürk'ün bu durum karşısındaki tavrını birlikte konuşalım.”

OLAY TATLIYA BAĞLANDI

İkili arasındaki tartışma Fatih Altaylı’nın son paylaşımıyla tatlıya bağlandı. Altaylı, tatilde olduğunu belirterek dönüşünde Yarkadaş’ı kırmayacağını, ““Barış Yarkadaş kardeşim. Herkesin bildiği üzere tatildeyim. Prensip olarak kendi programım olduğu İçin başka televizyon programlarına uzunca bir süredir katılmıyorum. Temmuz ortasında dönünce konuşuruz. Sizi kırmam.” İfadelerine yer verdi.

barış yarkadaş

NE OLMUŞTU?

Barış Yarkadaş, TV100’de katıldığı Ahu Özyurt’un Sağlı Sollu isimli programında, “Fatih Altaylı’ya da Sevilay Yılman’a da konuşma yasağı koydular. Salı günü biz KRT’ye çağırdık, önce ‘geleceğim’ dedi, sonra ‘grup çıkmayacaksın dedi’ şeklinde konuştu. Şaban Sevinç’in Bizim TV’sine çıkacaktı, onu da engelledi. Sen eğer bu 10 milyon Euro'yu kimin için istediğini sormuyorsan Veyis Ateş’in savunmasını isteyip bu işin içinden sıyrılamazsın. Niye korkuyorsun sen? 10 milyon isteyen ahlaksız, namussuz, şerefsiz kim ya da kimlerse bunun açığa çıkartılması lazım” şeklinde konuşmuştu.

fatih altaylı twitter

fatih altaylı twitter

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 14:24

Mehmet Aksel


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER