Fatih Altaylı Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluğunu yazdı: "Soracaklarımız vardı"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Sezgin Baran Korkmaz'ın tutuklanmasının ardından yazdığı yazıda Veyis Ateş'in İsmail Saymaz ile yaptığı programı da eleştirdi.

Fatih Altaylı Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluğunu yazdı: "Soracaklarımız vardı"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye’de ‘kara para aklamak’ suçlamasıyla hakkında açılan davada tutuklama kararı bulunan ve dün ABD’nin talebiyle Avusturya’da gözaltına alınan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş’in, İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladığı programı değerlendirdi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı yazısında eleştirileri anlamakta zorlandığını söyleyerek “Ne bekliyordunuz, Veyis Ateş’in İsmail Saymaz’ın karşısına oturup, 'Evet İsmail, arayıp 10 milyon euro bir ekip için, 10 milyon euro da başka bir ekip için istedim. Tabii İnan Kıraç’ın 45 milyon dolarlık alacağını da sil dedim' demesini mi” dedi.

Programda Ateş’in  ‘10 milyon euro falan almadım’ dediğini söyleyen Altaylı, “Zaten ‘Aldın’ diyen yoktu. ‘İstedin’  diyen vardı” hatırlatmasında bulunarak programdaki en ‘vahim’ olayın ise Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’e yaptığı ‘ithamlar ve hakaret’ olduğunu yazdı.

Altaylı, Korkmaz’ın ABD’nin talebiyle dün Avusturya’da gözaltına alındığını hatırlatarak, “Büyük olasılıkla o meşhur 12 dakikalık kaydın, kimsenin duymadığı 9 dakikalık bölümü de ABD’nin eline geçecek. Zarrab üstü Baran Korkmaz, ABD istihbaratı için tabakta kaymaklı ekmek kadayıfı, yalnız ve güzel ülkem için ise ‘yazık’ olacak” dedi.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER