Ezhel sosyal medyayı karıştırdı! 'Diktatör tarafından..'

Ünlü rap şarkıcısı Ezhel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı “Kusura bakmasınlar. Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” açıklamasına tepki gösterdi.

Ezhel sosyal medyayı karıştırdı! 'Diktatör tarafından..'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlenen Kabine Toplantısı’ndan sonra 1 Temmuz itibariyle sokak kısıtlamalarının kaldırılacağını duyurdu.

Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’a kadar çektiklerini söyleyen Erdoğan’ın “Kusura bakmasınlar. Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözlerine müzisyenler tepki gösterdi.

Muhalif kimliğiyle bilinen rap şarkıcısı Ezhel de Erdoğan’ın bu açıklamasına tepki gösteren ünlüler arasında yer aldı.

"DİKTATÖR TARAFINDAN YASAKLANDI"

Instagram hesabından İngilizce paylaşım yapan Ezhel, "Dünya Müzik Günü'nde benim sevgili ülkemde, diktatör tarafından saat 00.00'dan sonra müzik yasaklandı. Bu yasak gece eğlence sektörünü, festivalleri ve her türlü konseri bitirecek bir karar. Diktatör 'kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok' dedi. Fakat Türk müziği zaten salgından ötürü zarar gördü. Hatta bazı müzisyenler intihar etti. Herkese sesleniyorum, Türkiye'deki dikta rejimininin farkında olun ve Türkiye'ye tatil amacıyla gitmeyin. Artık Türkiye'de eğlence yok. Müziği rahatsızlık olarak gören bir ülke ve topluluğun parçası olduğum için derin hüzün ve utanç içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

Ezhel sosyal medyayı karıştırdı! 'Diktatör tarafından..'

"AMAN DEVLETİME TOZ KONDURMAYAYIM DİYE..."

Yaptığı bu eleştiri sonrası kendine gelen tepkilere de Türkçe yanıt veren Ezhel, "Devlet dairesi olarak gri pasaportla yurtdışına insan kaçakçılığı yapmak Türkiye'yi dünyaya karşı kötülemektir. Ülkede kadın haklarına, insan haklarına ket vurmak Türkiye'yi dünyaya karşı kötülemektir. Hukukun üstünlüğünü bitirmek dünyaya karşı ülkemizi bitirmektir. Aman devletime toz kondurmayayım diye ülkeyi toz içinde bırakmak mı sizce vatanseverlik?" dedi.

Ezhel'in paylaşımı şöyle:

"Devlet dairesi olarak gri pasaportla yurtdışına insan kaçakçılığı yapmak Türkiye'yi dünyaya karşı kötülemektir. Ülkede kadın haklarına, insan haklarına ket vurmak Türkiye'yi dünyaya karşı kötülemektir. Hukukun üstünlüğünü bitirmek dünyaya karşı ülkemizi bitirmektir. Aman devletime toz kondurmayayım diye ülkeyi toz içinde bırakmak mı sizce vatanseverlik? Hadi halının altına süpürdünüz kokuyu ne yapacaksınız? Siz ses çıkarmamak ülkeyi korumak zannedip bana küfürler sallarken emin olum bağımsız, eşit, özgür ve dünyaya karşı gelişmiş bir Türkiye için vazgeçemeyeceğim hiçbir şeyim yok. Buyurun gelin."

"MESAJLARINIZA CEVAP VEREMEYECEĞİM"

Genç şarkıcı daha sonra yaptığı paylaşım ile sosyal medya hesabını şahis olarak kullanmayacağını duyurdu.

Ezhel sosyal medyayı karıştırdı! 'Diktatör tarafından..'

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 17:04

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER