Evli iki kız kardeş, PUBG'de tanıştıkları kişiyle kaçtı

Biri 4 yıllık, diğeri 1 yıllık evli olan iki kız kardeş, eşlerine ve ailelerine not bırakarak, PUBG oyununda tanıştıkları kişinin yanına kaçtılar. Polise intikal eden olayda, kız kardeşlerin kendi rızalarıyla gittikleri ve eşlerine geri dönmek istemediklerini söyledikleri öğrenildi. Osmaniye'de bulunan iki kız kardeş, tedbir amacıyla Sosyal Hizmetler'in Sevgi Evleri'ne yerleştirildi.

Evli iki kız kardeş, PUBG'de tanıştıkları kişiyle kaçtı

Kütahya'da yakınları tarafından kayıp olarak bildirilen evli iki kız kardeşin, internette online oynanan PUBG adlı oyunda tanıştıkları kişiyle Osmaniye'ye kaçtıkları ortaya çıktı.

Evdeki 60 bin TL ziynet eşyasıyla kaçtılar

Yunus Emre Mahallesi'nde ikamet eden ve 4 yıldır evli olduğu öğrenilen 21 yaşındaki Ayşe D. ile 1 yıldır evli olan 18 yaşındaki kardeşi Reyhan K., önceki gün evdeki 60 bin TL değerindeki ziynet eşyalarını ve kıyafetlerini alarak evden ayrılmıştı.

Aileleri kayıp başvurunda bulundu

Genç kadınlara ulaşamayan yakınları polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada genç kadınların Osmaniye'de olduğunu belirledi.

PUBG'de tanıştıkları kişinin yanına gitmişler

Bu arada, iki kız kardeşin arandıklarını öğrenmeleri üzerine ailelerini arayarak kayıp olmadıklarını, son dönemin popüler bilgisayar oyunlardan biri olan PUBG adlı oyunda tanıştıkları H.Y. ile Osmaniye'ye kendi rızalarıyla gittiklerini ve eşlerine dönmek istemediklerini ifade ettikleri öğrenildi.

Sevgi Evleri'ne yerleştirildiler

Bunun üzerine iki kız kardeş, tedbir amaçlı Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne ait Sevgi Evleri'ne yerleştirildi. Keçiş'in kaçtığı H.Y. ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER