Eski mesai arkadaşından Öztürk'e: Bütün gün oturup karı kızla...

Eski Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk'ün tartışma yaratan "Bugün hükümete meydan okuyanların şeceresini iyi biliyorum ama bende kalacak" açıklamalarına ilişkin eski mesai arkadaşı Ali Murat Güven'den çarpıcı bir paylaşım geldi: Bütün gün oturup karı kızla muhabbet ediyordu...

Eski mesai arkadaşından Öztürk'e: Bütün gün oturup karı kızla...

Anadolu Ajansı'nın eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın basın danışmanı olduğu yıllara ait çarpıcı bilgiler paylaşmıştı. Kemal Öztürk bugün muhalif bilinen bazı gazetecilerin, o dönemlerde yöneticisi oldukları gazetenin ertesi günkü manşetini kendisine talep etmeden gönderdiklerini söylemişti.

"Meydan okuyanların şeceresini iyi biliyorum"

Kemal Öztürk, "Bugün çok bağımsız ve çok özgür gazetecilik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız, ben istemeden ertesi günün gazete manşetini bana gönderiyordu, uygun mudur diye soruyordu öyle yayınlıyordu. Bugün meydan okuyanların şeceresini iyi biliyorum ama bende kalacak" demişti.

İsim vermeden Öztürk'ü eleştirdi

Kemal Öztürk'ün tartışma yaratan açıklamalarına Yeni Şafak'ın eski yazarı Ali Murat Güven'den dikkat çeken bir karşılık geldi. İsim vermeden eski mesai arkadaşını eleştiren Güven, Öztürk'ü yavaş yavaş muhalif mücahit pozlarına bürünen adam olarak nitelendirdi.

"Bütün gün oturup karı kızla muhabbet ediyordu"

Öztürk'e hedonist ve düşük ahlaklı diyen Güven, paylaşımında Öztürk'ün Yeni Şafak'ta çalıştığı dönemde  haberleri beğenmediğini belirterek, "Hiçbir şey üretmeden, bütün gün oturup karı kızla telefonda muhabbet ederek en yüksek maaşı o alıyor. Gönderdiğim haberlere 'O haber küçük ben ona gitmem, beni daha büyük habere gönder’ diyerek itiraz ediyor" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar:

İşte Kemal Öztürk'ün o açıklamaları:

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 05:15

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER