Eşine ve iki çocuğuna siyanür içirip intihar etti

Antalya'da bir apartman dairesinde aynı aileden ikisi çocuk, dört kişinin cesedi bulundu. Polis ekipleri, salonda baba ve çocuklarının el ele cansız bedenleri ile karşılaşırken, banyoda da annenin cesedini buldu. Olayın İstanbul Fatih'teki gibi siyanürlü intihar olduğu düşünülüyor.

Eşine ve iki çocuğuna siyanür içirip intihar etti

Antalya'da Konyaaltı Siteler Mahallesi'ndeki bir rezidansta yaşayan aileden haber alamayan yakınları, polisten yardım istedi. Bunun üzerine eve giden polis ekipleri, 2 ve 7 yaşındaki ikisi çocuk, dört kişinin cesediyle karşılaştı.

Baba ile çocukların cesetleri el ele bulundu

Ekipler, salonda Selim Şimşek ve çocukları Ceren ile Ali Çınar'ın el ele cansız bedenlerini buldu. Evin diğer bölümlerini de kontrol eden polis ekipleri, banyoda da anne Sultan Şimşek'in cesedi ile karşılaştı. 

Polis ve sağlık görevlileri siyanürden etkilendi

İçerideki kokudan etkilenen üç polis memuru ile üç sağlık görevlisi hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine apartman boşaltıldı. Sokak trafiğe ve yaya geçidine kapatıldı.

Afyon'dan özel ekip gelecek

İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı. Dairede siyanür bulunup bulunmadığının tespiti için Afyon'dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi talep edildi.

İlk incelemede siyanüre rastlandı

AFAD'a bağlı Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı. Şimşek ailesinin cenazeleri inceleme tamamlandıktan sonra otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İntihar mektubu bulundu

Eve sabah saatlerinde bir kargo geldiği belitilirken, polis evde yaptığı incelemede Selim Şimşek'in bıraktığı bir mektup buldu. Baba Şimşek'in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Şimşek'in "Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz" ifadelerini kullandığı iddia edildi. 

Antalya Valiliği'nden açıklama geldi

Olayla ilgili ortaya atılan peş peşe iddiaların ardından Antalya Valiliği'nden de yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, 9 Kasım Cumartesi günü saat 02.55 sıralarında Konyaaltı ilçesi Siteler Mahallesi'nde oturan yakınlarından haber alamayan bir kişinin, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine, ilgili ekiplerin olay yerine giderek Cumhuriyet savcısından alınan talimatla çilingir vasıtasıyla dairenin kapısı açılarak içeri girildiği belirtildi.

Dört kişilik ailenin cansız bedenleri bulundu

İçeride yapılan incelemede, dairenin salon kısmında baba Selim Şimşek, kızı Ceren Şimşek, oğlu Ali Çınar Şimşek'in, banyo kısmında ise anne Sultan Şimşek'in cansız bedenlerinin bulunduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Menşei belli olmayan kimyasal madde bulundu

Olay yerine intikal eden ekiplerimizce yapılan ilk incelemede, olayın intihar olabileceği değerlendirilmiş, ikametten menşei belli olmayan kimyasal madde kokusu olduğunun anlaşılması üzerine ilgili birimlere haber verildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, AFAD Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ikamete birlikte girilerek, ölen şahısların cesetleri otopsi işlemleri için Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Apartman dairesi mühürlendi

Olay yeri muhafaza altına alınarak ikamet detaylı incelenmek üzere mühürlendi. Ayrıca olaya ilk müdahale eden 5 polis memuru ve çilingir, tedbir amaçlı Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Görevlilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir. Uzman ekiplerce gerekli incelemeler devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

"Aileyi tanımıyoruz"

Bina sakinlerinden Mehmet Var, "Saat 03.00 sıralarında kapıcı kapıyı çaldı. Sekizinci katta bir ailenin cansız bedenlerinin bulunduğunu söyledi. Polis binayı boşalttı. Komşumuzu çok tanımıyorum" dedi. Diğer bir bina sakini Serkan Abacı da, "Gürültü üzerine uyandım. Kapıyı açıp çıkınca apartman görevlisi sekizinci kattaki bir dairede dört kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğunu, siyanürden zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ailenin cesetlerinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine apartmanı tahliye ediyoruz dediler. Bir tane kedim var. Onu alıp çıktım. Aileyi tanımıyorum" diye konuştu.

"Dokuz aydır kirasını ödeyememiş"

Şimşek ailesi ile aynı mahallede yaşadığını söyleyen bir sosyal medya kullanıcısı Selim Şimşek'in çalışmadığını belirterek şunları paylaştı: 9 aydır kirasını ödeyememiş, bilgisayar teknikeri Selim maalesef kendisiyle birlikte eşinin ve çocuklarının canına kıymış, eşi çamaşır asarken yığılıp kalmış, sadece Selim biliyormuş herkesin öleceğini, Facebook’ta çok ortak arkadaşımız varmış, aynı mahalledeymişiz, çok üzgünüm.

Benzer bir olay İstanbul'da yaşanmıştı

5 Kasım'da saat 22.45'te polise, Fatih'te Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi 28/4 numaralı evin sakinlerine ulaşılamadığı ihbarı yapılmıştı. İhbar üzerine eve giden ekipler, çilingir yardımıyla kapıyı açıp içeri girdiklerinde iç kapıda "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin" notuyla karşılaşmıştı. Söz konusu notun bulunması üzerine AFAD ekiplerine haber veren polis, evde Cüneyt (48), Oya (54), Kamuran (60) ve Yaşar Yetişkin (56) kardeşlerin cesedini bulmuştu. İlk incelemede, siyanür zehirlenmesi bulgularına rastlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 05:41

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER