Ergenekon davasının FETÖ'cü firari savcısı yakalandı

FETÖ bağlantısı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan Ergenekon davasının firari savcısı Mehmet Murat Dalkuş, İstanbul'da yakalandı.

Ergenekon davasının FETÖ'cü firari savcısı yakalandı

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan, Fetullahçı Terör Örgütü ile (FETÖ) bağlantısı nedeniyle meslekten ihraç edilen firari eski savcı Mehmet Murat Dalkuş yakalandı.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı

HSK'nın kararıyla meslekten ihraç edilen, Ergenekon davasına da bakan aynı zaman da 'suç uydurmak', 'görevi kötüye kullanmak', 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından Yargıtay 8. Ceza Dairesi'nce kırmızı bülten çıkarılan ve İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı bulunan eski firari savcı Mehmet Murat Dalkuş, İstanbul Esenyurt ilçesinde bulunan özel bir sitede yakalandı.

Esenyurt'ta yakalandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 2 aydır yapılan çalışmalar sonucunda şüphelinin önce kullandığı aracın tespit edildiği, ardından yapılan takipler neticesinden Esenyurt'taki 2 bin 300 konutlu özel bir sitedeki adrese düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER